این ۲۳ نفر و یک طلسم ۴۴ ساله

تهران- ایرنا- لیست نهایی تیم فوتبال امید برای سفر به تایلند و مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو مشخص شد. لیستی که نکات زیادی را در دل خود جای داده است.

تیم فوتبال امید ایران دیشب (یکشنبه) از اردوی قطر برگشت. اردویی که اصلی‌ترین مرحله آماده‌سازی تیم امید بود و حمید استیلی و دستیارانش این فرصت را داشتند تا تفکرات خود را به طور کامل پیاده کنند و بازیکنان را به هماهنگی نهایی برسانند.

لیست ۲۳ نفره و نهایی برای اعزام به تایلند نیز مشخص شد. لیستی که غایبان بزرگی دارد. یونس دلفی، عارف غلامی، ابوالفضل آقاجانپور، محمد مسلمی پور، محمدرضا آزادی، مهدی عبدی و ... جزو مهمترین غایبان این لیست به شمار می‌روند. با این حال تیم پرستاره‌ای عازم تایلند خواهد شد. در بین بازیکنان دعوت شده، حدود نیمی از نفرات در تیم‌های باشگاهی خود جایگاه فیکسی دارند اما نیم دیگر آنها یا خیلی کم به میدان رفته‌اند و یا اصلا فرصتی برای خودنمایی نداشته‌اند.

لیست ۲۳ نفره تیم امید ایران به شرح زیر است:

معراج اسماعیلی، حبیب عباسی، مهدی نوراللهی، امید نورافکن، عارف آقاسی، شاهین طاهرخانی، متین کریم‌زاده، مهران درخشان‌مهر، حسین ساکی، مجتبی نجاریان، سینا زامهران، محمد خدابنده‌لو، رضا دهقانی، مهدی مهدی‌خانی، امیر روستایی، امیرحسین حسین‌زاده، جعفر سلمانی، رضا شکاری، علی شجاعی، محمد محبی، مهدی قائدی، رضا جبیره و اللهیار صیادمنش.

۱۴ تیم لیگ برتری در تیم استیلی نماینده دارند

۱۴ تیم لیگ برتری به اضافه ۲ تیم خارجی در لیست مذکور نماینده دارند. تنها تیم‌های ماشین‌سازی تبریز و گل‌گهر سیرجان نماینده‌ای ندارند. تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با سه سهمیه بیشترین عضو را در تیم امید دارد. صیادمنش در استانبول اسپور ترکیه و مهدی‌خانی در واراژتین کرواسی بازی می‌کنند و لژیونرهای حاضر در تیم امید هستند.

سه بازیکن قرن بیست و یکی در تیم امید

اللهیار صیادمنش با ۱۸ سال و معراج اسماعیلی به همراه امیرحسین حسین‌زاده با ۱۹ سال جوانترین بازیکنان اردوی تیم امید به حساب می‌آیند. در طرف مقابل ۱۳ بازیکن ۲۲ ساله هستند و به نوعی مسن‌ترین‌ها به شمار می‌روند. ۶ بازیکن ۲۱ ساله و یک بازیکن ۲۰ ساله نیز در لیست نهایی استیلی جای گرفته‌اند.

تیمی که همیشه گل می‌زند و همیشه گل می‌خورد

بعد از رفتن زلاتکو کرانچار و فرهاد مجیدی، حمید استیلی سرمربی تیم امید شد. تیم او در این مدت ۶ بازی تدارکاتی انجام داد که حاصل آن یک پیروزی، سه تساوی و ۲ شکست بود. تنها برد مقابل استرالیا رقم خورد و شکست‌ها در برابر اندونزی و قطر حاصل شد. سه تساوی نیز در جدال مقابل شهر خودرو، اندونزی و قطر به ثبت رسید. ایران در این ۶ دیدار هشت گل به ثمر رساند و ۹ بار نیز دروازه‌ باز شد، در همه مسابقات گل زد و در هیچ مسابقه‌ای موفق به ثبت کلین‌شیت نشد. رضا شکاری در این دیدارها ۲ گل زد که هر ۲ از روی نقطه پنالتی بود. مهدی قائدی، امید نورافکن، علی شجاعی، محمدرضا آزادی، عارف آقاسی و یونس دلفی نیز دیگر گلزنان ایران بودند.

تهران صدرنشین لیست امید

۲۳ بازیکن دعوت شده از ۱۶ شهر مختلف هستند که در این بین تهران با ۶ نماینده بیشترین عضو را در تیم امید دارد. شهرهای جنوبی نیز در مکان بعدی هستند که در نقاط مختلفی چون بوشهر، شادگان، مسجد سلیمان، اهواز، اندیمشک و ایذه هستند.

قرار است روز یازدهم دی‌ماه تیم امید به سوی تایلند و شهر سونگلا بدرقه شود. تیم حمید استیلی در گروه سوم با ازبکستان، کره جنوبی و چین هم‌گروه است. دیدار نخست بازیکنان زیر ۲۳ سال ایران در روز نوزدهم دی ماه در برابر ازبکستان است. باید دید این تیم پرامید می تواند طلسم نرفتن فوتبال ایران به المپیک را در عدد ۴۴ سال نگه دارد یا خیر.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =