مادورو: کلمبیا به دنبال از بین بردن سامانه دفاع هوایی ونزوئلا است

تهران-ایرنا- رئیس‌جمهوری ونزوئلا، کلمبیا را به تلاش برای از بین بردن سیستم دفاع هوایی این کشور متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری پرنسالاتینا، نیکلاس مادورو روز گذشته(یکشنبه) در جمع اعضای نیروهای مسلح این کشور تصریح کرد: از جمله اهداف کلمبیا از بین بردن سامانه های هوایی نظامی و تضعیف توانمندی های دفاع هوایی ما بوده است.

وی افزود: سازمان اطلاعات نظامی کلمبیا به دنبال ربودن و از بین بردن موشک ها و سیستم دفاع هوایی ما بوده است. دولت بوگوتا تلاش کرده ما سیستم دفاع هوایی نداشته باشیم.

رئیس جمهوری ونزوئلا از رئیس فرماندهی امور دفاع هوایی این کشور خواست تا تمامی تدابیر لازم را برای تقویت امور دفاع هوایی ونزوئلا انجام دهد.

این مقام ارشد ونزوئلا عنوان کرد: ما بیش از ۶۰ اقدام برای دزدیدن موشک ها و تجهیزات راهبردی امور دفاعی این کشور را ناکام گذاشتیم. نیروهای ما اخیرا یک گروه تروریستی تحت حمایت مالی کلمبیا را از بین برده است.

مادورو همچنین به این مسئله اشاره کرد که کلمبیا به دنبال دستیابی به اسرار نظامی ونزوئلا بوده است.

"ولادیمیر پادرینو" وزیر دفاع ونزوئلا نیز اخیرا ضمن محکوم کردن حمله به یک پایگاه نظامی در این کشور عنوان کرد که عاملان این حمله در اردوگاه های شبه‌نظامیان در کلمبیا آموزش دیدند و دولت برزیل نیز با این افراد همکاری داشته است.

وی ضمن تایید وقوع حمله به یک پایگاه نظامی در منطقه "گراند سابانا در جنوب این کشور عنوان کرد که بلافاصله پس از این حادثه نیروهای امنیتی به منطقه اعزام شدند و یک نیروی نظامی نیز کشته شد.

آمریکا پس از مراسم تحلیف مادورو برای دور دوم ریاست جمهوری، او را "غاصب قدرت" خواند و اعلام کرد که دیگر مادورو را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد. پس از آنکه «خوان گوایدو» رئیس مجلس ملی ونزوئلا در ۲۸ ژانویه (۸ بهمن ماه ۹۷) خود را رئیس جمهوری موقت این کشور اعلام کرد، واشنگتن بلافاصله او را به رسمیت شناخت. بیش از ۵۰ کشور دیگر با پیروی از آمریکا گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا شناسایی کرده و خواستار برگزاری انتخابات جدید شدند.

مشکلات شدید اقتصادی برای چند ماه ونزوئلا را به سوی بحرانی سیاسی کشانده است. پیامد بحران اقتصادی در این کشور، کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت بوده است. در سال‌های گذشته نزدیک به چهار میلیون نفر از این کشور به کشورهای دیگر گریخته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =