۴۹ هزار جعبه گل در گلخانه شهرداری سنندج تولید شد

سنندج - ایرنا - رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: از ابتدای امسال تاکنون (۹ ماه منتهی به آذر) در مجموع ۴۹ هزار جعبه گل و گلدان در گلخانه این سازمان تولید شده است.

شرمین شریفی روز دوشنبه اظهار داشت: گل‌های تولیدی در این واحد شامل انواع گل فصلی، اطلسی، آشلانتوس و تاج خروس، تولید گ‌لهای خارجی جعفری، آهار و اطلسی و قلمه انواع درخت، درختچه و گل‌های آپارتمانی و زینتی است.

وی افزود: همچنین ۱۲ هزار جعبه گل شامل بنفشه، میمونی، شب بو، قرنقل و داوودی، ۱۰ هزار گلدان انواع کلم زینتی ایرانی و خارجی و قلمه انواع درخت و درختچه و گل‌های آپارتمانی جهت کاشت گل‌های فصلی به منظور گلکاری پاییزه و زمستانه فضاهای سبز شهر در سال جاری تولید شد.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج مساحت گلخانه سازمان را ۱۲ هزار متر مربع اعلام کرد و یادآور شد: با فعال کردن گلخانه تمام نیازمندی‌های این  سازمان در زمینه گل فصلی و بخش اعظمی از نیازمندی‌ها در زمینه تولید درخت،  درختچه و گل‌های زینتی تامین شده است.

وی اضافه کرد: گلکاری میادین و پارک‌های سطح شهر در راستای ایجاد چشم انداز مناسب، زیبایی منظر شهری، ایجاد نشاط و شادابی میان شهروندان و طراوت بخشیدن به محیط شهری یکی از اقدامات این سازمان است.

شهر سنندج مرکز استان کردستان با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =