والدین مازندرانی افزایش کرایه سرویس مدارس را گزارش کنند

ساری - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش مازندران افزایش کرایه خودروهای سرویس مدارس را ممنوع توصیف کرد و از والدین خواست تا هرگونه تخلف در این زمینه را به آموزش و پرورش منطقه خود اطلاع دهند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران ، عسکری نیکزاد در جلسه ساماندهی سرویس دانش‌آموزی موضوع کارگروه ماده ۱۸ با اعلام این که سهمیه بنزین برای سرویس های مدارس در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: افزایش قیمت سرویس های مدارس مازندران به دلیل اصلاح قیمت بنزین و یا هر دلیل دیگری ممنوع است و هیچ شرکت یا راننده‌ای اجازه افزایش نرخ سرویس مدارس و فشار به خانواده‌ها را ندارد.

وی از رانندگان سرویس مدارس خواست تا در سامانه سپند (سامانه پایش ناوگان دانش آموزی) نام‌نویسی کنند تا در لیست حمایتی دولت قرار گیرند.

نیکزاد گفت که رانندگانی که در این سامانه ثبت نام می کنند ، تفاوت بهای مازاد مصرف بنزین از طریق سامانه به آنان پرداخت می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران همچنین از والدین خواست تا هرگونه افزایش نرخ یا کرایه سرویس مدارس را به آموزش و پرورش ناحیه خود اطلاع دهند.

نیکزاد تاکید کرد که در صورت مشاهده افزایش کرایه سرویس مدارس به بهانه افزایش قیمت بنزین با راننده متخلف برخورد قانونی خواهد شد.  

استان مازندران بیش از ۵۳۶ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف دارد که حدود ۸۰ درصد آنها از سرویس مدارس استفاده نمی‌کنند و با خودرو شخصی والدین به مدرسه جا به جا می‌شوند.

آخرین آمار نشان می‌دهد که در حال حاضر حدود ۱۱۰ هزار دانش آموز از تعداد کل دانش آموزان مدارس استان به وسیله سرویس های مدارس جابه جا می شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha