کارهای فرهنگی بدون موازی کاری و با همدلی برگزار شود

یزد- ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد گفت: فعالیت‌های فرهنگی باید بدون موازی‌کاری همراه با همدلی و همکاری تمام دستگاه‌ها ، نهادها و تشکل‌ها در چارچوب ارتقای فرهنگ دینی و انقلابی برگزار شود.

حجت‌الاسلام علیرضا نجیمی عصر یکشنبه در دیدار مسوول و اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان افزود:  موازی‌کاری موجب هدر رفت سرمایه‌ها و نتیجه نگرفتن از برنامه‌ها و طرح‌هایی است که برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: داشتن طرح و برنامه با در نظر گرفتن نیازها و اولویت‌بندی مسائل باید همواره مدنظر متولیان فرهنگی و پرورشی و تشکل‌های ولایتمدار در راستای اهداف انقلاب اسلامی قرار گیرد.

این مسوول با بیان اینکه توجه به کارهای فرهنگی و تربیتی نقش موثری در جامعه دارد، خاطر نشان کرد: سازمان تبلیغات‌ اسلامی با ظرفیت‍‌هایی که در آن وجود دارد آماده هرگونه تعامل با نهادها و دستگاه‌های فرهنگی است.       

نجیمی به تهدید نرم دشمنان علیه انقلاب اشاره کرد و بصیرت مسوولان، مردم و جوانان را در برابر هجمه آنها به خصوص با بهره‌گیری از ارزش‌های معنوی و توصیه‌های مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار داد.

همچنین مسوول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان گفت:  توجه به سیر تربیتی مهمترین رکن این تشکل دانش آموزی است که سالانه پیگیری می‌شود.

حسین میرشریف با اشاره به تنظیم منظومه فکری تربیتی توسط نماینده رهبری در اتحادیه دانش آموزی گفت: در این راستا از امسال این سیر از پایه هشتم تا دوازدهم در بین دانش آموزان انجمن اجرا می‌شود. 
مسوول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان یزد به فعالیت‌های این تشکل اشاره کرد و گفت: تمامی برنامه‌های داخلی و عمومی از لحاظ محتوایی و اجرایی بر محور دانش‌آموزی برگزار می‌شود. 

میرشریف با اشاره به برگزاری نمایشگاه مدرسه انقلاب در مدارس افزود: برای هشتمین سال متوالی این نمایشگاه به مناسبت گرامیداشت دهه فجر با محور «دیروز ما ، امروز ما و فردای ما» در مدارس متوسطه دوم برپا می‌شود، امیدواریم در سال تحصیلی جاری نیز این نمایشگاه پرشورتر از سال‌های قبل برگزار شود.

برگزاری یادواره همکلاسی آسمانی، چهارشنبه‌های رضوی در مدارس و حضور دانش آموزان انجمن در نمازجمعه از دیگر مباحثی بود که مسوول این اتحادیه استان در این دیدار به آن اشاره کرد.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان از جمله مجموعه های فرهنگی دانش‌آموزی است که پس از پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن ماه ۱۳۵۷ به فرمان حضرت امام خمینی (ره) تشکیل شد.

هم‌اکنون۱۰ هزار دانش‌آموز در ۵۰۰ مدرسه استان زیرپوشش برنامه‌های اتحادیه انجمن‌های

 اسلامی مدارس هستند.

۲۸ شهریورماه گذشته علیرضا مصباح فر، معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش و پرورش یزد با بیان اینکه تعداد دانش‌آموزان استان در سال تحصیلی۹۹- ۹۸ نسبت به سال گذشته ۶.۵ درصد رشد دارد تعداد آنها را ۲۶۸ هزار و ۸۵۱ نفر ذکر کرد.

 سال تحصیلی گذشته ۲۵۲ هزار و ۳۰۰ نفر در هزار و ۹۲۰ واحد آموزشی استان مشغول به تحصیل بودند که امسال‌ تعداد آنها ۱۶ هزار و ۵۵۱ نفر بیشتر است.

 این تعداد دانش‌آموز همزمان با اول مهرماه ۹۸ در ۱۱ هزار و هشت کلاس درس و در ۲ هزار و ۱۰۶ واحد آموزشی مستقل و ضمیمه سال تحصیلی را آغاز کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =