اهدای ۹۰۰ جلد کتاب به سومین جشنواره مردمی نذر کتاب فسا

شیراز-ایرنا- رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا گفت: اعضای شورای شهر و شهرداری قره بلاغ فسا با جمع آوری و اهدای ۹۰۰ جلد کتاب به ارزش ۱۳۵ میلیون ریال در سومین جشنواره مردمی نذر کتاب فسا مشارکت کردند.

محمدحسین فیروزی روز یک‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت:کتاب های اهدایی یاد شده  هم اکنون در حال آماده سازی برای استفاده در پروژه کتابخانه عمومی شهر قره بلاغ است. این کتابخانه که آماده افتتاح و بهره برداری است در آینده نزدیک به شهروندان قره بلاغ خدمات ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: سومین جشنواره مردمی نذر کتاب با شعار«هر شهروند یک کتاب، هدیه به کتابخانه های عمومی» از ۲۲ آبان آغاز شده و تا ۲۲ بهمن ۹۸ در شهرستان فسا با مشارکت و همکاری سازمان های دولتی و غیر دولتی ادامه دارد.

فیروزی گفت: این جشنواره  با هدف ارتقای فرهنگ اهدای کتاب و مشارکت مردم در تامین منابع کتابخانه‌های زندان، روستایی، عشایری وکتابخانه های عمومی و تشویق مردم به اهدای کتاب با نیت صدقه جاریه در حال برگزاری است.

وی اضافه کرد: شهروندان می‌توانند کتاب‌های خوانده شده، بلااستفاده، اهدایی و ... را به کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا هدیه کنند تا مخاطبان بیشتری از آن بهره مند شوند.

این مقام مسوول ادامه داد:این جشنواره در سالهای ۹۴ و ۹۵ به ابتکار اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فسا برگزار شد که بیش از ۲۰ هزار جلد کتاب را فرهنگ دوستان اهدا کردند که در حال حاضر در کتابخانه های این شهرستان در دسترس شهروندان است.

فیروزی  اظهار داشت: شهرستان فسا هم اکنون ۹ کتابخانه فعال و ۴ پروژه در حال پیگیری و ساخت دارد و در آینده نزدیک کتابخانه کودک و نوجوان شهروند فسا (واقع در بوستان کتاب) افتتاح می شود. 

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است