جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی لیست داد

مشهد- ایرنا- تشکل سیاسی جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی امروز هشتم دی ماه با انتشار اطلاعیه‌ای اسامی ۳۰ نفر افراد منتخب این جبهه را به عنوان نامزدهای خود در انتخابات مجلس یازدهم اعلام کرد.

رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا به فعالیتهای انتخاباتی مشابه این تشکل سیاسی در دوره‌های پیشین انتخابات اشاره و بیان کرد: چندین ماه پیش جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی از طریق تشکلهای شانزده‌گانه خود و شعبه‌های آنها در شهرستانهای استان به رصد نامزدها و فعالیتهای انتخاباتی آنان پرداخت و فهرستی مقدماتی از افراد حاضر در صحنه انتخابات تدوین کرد. 

سیدمحسن بنی‌هاشمی افزود: "جمع‌بندی مقدماتی" جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی پیرامون این موضوع در نشست هفتم دی ماه جاری شورای مرکزی حاصل شد. 

وی ادامه داد: شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی در این چارچوب بر اساس نظرخواهی از تشکلها، لیستی ۳۰ نفره از نامزدهای مورد نظر خود را برای نامزدی از حوزه انتخابیه مشهد و کلات در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تدوین کرد.

رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی گفت: اسامی این ۳۰ نفر برای بررسی بیشتر به مدت یک ماه در اختیار شورای مرکزی تشکلهای جبهه پیروان خط امام و رهبری قرار می‌گیرد. 

وی افزود: پس از این دوره یک ماهه دوباره رای‌گیری خواهد شد تا از میان لیست ۳۰ نفره در نهایت نام ۱۰ نفر انتخاب شده و در اختیار شورای ائتلاف اصولگرایان قرار گیرد. 

۱۸  نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند.
استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی ۱۲ حوزه انتخاباتی دارد.
"حوزه مشهد و کلات" شامل بخش مرکزی شهرستان مشهد و شهرستان کلات با پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی است.
حوزه مشهد با پنج نماینده، حوزه نیشابور شامل شهرستانهای فیروزه و نیشابور با دو نماینده، حوزه انتخاباتی سبزوار شامل شهرستانهای جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و سبزوار با دو نماینده، حوزه انتخاباتی درگز منحصر به همین شهرستان با یک نماینده، حوزه قوچان شامل شهرستانهای فاروج و قوچان با یک نماینده، حوزه فریمان شامل شهرستانهای سرخس و فریمان و بخشهای احمدآباد و رضویه شهرستان مشهد با یک نماینده، حوزه کاشمر شامل شهرستانهای بردسکن، خلیل‌آباد و کاشمر با یک نماینده، حوزه تربت‌حیدریه شامل شهرستانهای زاوه، مه‌ولات و تربت‌حیدریه با یک نماینده، حوزه انتخاباتی گناباد شامل شهرستانهای بجستان و گناباد با یک نماینده، حوزه خواف شامل شهرستانهای رشتخوار و خواف با یک نماینده، حوزه تربت‌جام شامل شهرستانهای تایباد، باخرز، صالح‌آباد و تربت‌جام با یک نماینده و بالاخره حوزه انتخاباتی چناران شامل شهرستانهای بینالود (طرقبه‌شاندیر) و چناران با یک نماینده در مجلس شورای اسلامی ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی را تشکیل می‌دهند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند ماه آتی بطور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =