تحویل تاکسی‌های جدید در پایتخت آغاز شد

تهران- ایرنا- سرپرست معاونت فنی و بهره برداری سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از آغاز تحویل تاکسی‌های جدید با استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه ۵۰ میلیون تومانی به مالکان خودروهای فرسوده خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، سید علی محتشمی پور تسهیلات ۵۰ میلیونی ویژه نوسازی تاکسی های فرسوده شهر تهران را شرایط فوق العاده ای برای مالکان تاکسی های فرسوده برشمرد و گفت: از زمان شروع نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر تهران که از شهریور امسال آغاز شد، بیش از ۲ هزار معرفی نامه بابت استفاده از این تسهیلات صادر شده است و تاکسیرانان متقاضی در حال تشکیل پرونده هستند و روند پذیرش همچنان ادامه دارد.
محتشمی پور با اشاره به اینکه پرونده ۹۰۰ متقاضی به مرحله تکمیل وجه رسیده است، افزود: ۷۷۱ نفر از مالکان تاکسی های فرسوده نیز تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی خود را دریافت کرده اند و تاکنون ۵۲۰ دستگاه تاکسی جدید تحویل  تاکسیرانان متقاضی شده است.
وی قیمت تاکسی های تحویلی را ۶۴ میلیون تومان برشمرد و گفت: ارائه تسهیلات قرض الحسنه حدود ۸۰ درصد این مبلغ را شامل می شود و با توجه به اینکه این شرایط فقط برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر تهران مهیا شده است، مالکان تاکسی های فرسوده بهتر است هر چه سریعتر از این فرصت استفاده کنند.
سرپرست معاونت فنی و بهره برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران یادآور شد: با توجه به حفظ قیمت تاکسی های تحویلی، افزایش سقف تسهیلات از ۴۰ به ۵۰ میلیون تومان، موجب شد قدرت خرید متقاضیان بالا رود و استقبال تاکسیرانان بیشتر شود.
تسهیلات قرض الحسنه ۵۰ میلیون تومانی از محل منابع شهرداری تهران تامین می شود و به تاکسی های فعال، دارای پروانه تاکسیرانی معتبر و مدل ۸۷ به قبل تعلق می گیرد.  
بر اساس این گزارش پیش از این نیز در فرآیند اجرای طرح نوسازی تاکسی های فرسوده سازمان تاکسیرانی شهر تهران، تعداد۵۰۰ دستگاه خودرو شامل ۳۷۰ اپتیما یورو۶، ۶۰ سمند پایه گازسوز و ۷۰ پژو۴۰۵دوگانه سوز با سرمایه گذاری بخش خصوصی به ناوگان تاکسیرانی شهر تهران اضافه شده بود که با احتساب تعداد تاکسی هایی که از طریق تسهیلات نوسازی تاکنون تحویل شده تعداد تاکسی های نوسازی شده شهر تهران به بیش از هزار دستگاه رسیده است و این روند همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، ۸۰ هزار تاکسی در تهران فعال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha