کشف محموله یک میلیارد ریالی قاچاق در همدان
عکس آرشیوی است.

همدان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان همدان گفت: یک محموله قاچاق شامل ۲ هزار و ۳۹۰ قطعه لوازم آشپزخانه به ارزش یک میلیارد ریال در این استان کشف شد.

سردار بخشعلی کامرانی صالح روز یکشنبه اظهار داشت: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان همدان حین گشت‌زنی در بلوار آیت الله نجفی، به ۲ دستگاه خودرو سواری در حال حرکت مشکوک و به آنها دستور توقف دادند.

وی افزود: راننده ها بدون توجه به مسیر خود ادامه دادند که با استفاده از قانون بکارگیری سلاح در یک عملیات همزمان خودروها متوقف و در بازرسی از آنها ۲ هزار و ۳۹۰ عدد ظروف آشپزخانه قاچاق و فاقد مجوز کشف و در این راستا پرونده مقدماتی تشکیل شد که در تعزیرات حکومتی در حال رسیدگی است.

وی با بیان اینکه ارزش کالاهای مکشوفه یک میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: پلیس با تمام توان و امکانات خود با پدیده شوم قاچاق مبارزه می کند و شهروندان نیز می توانند اخبار و اطلاعات خود در زمینه قاچاق کالا را با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند.

سرقت در پوشش مسافر کش 

رییس پلیس آگاهی استان همدان نیز گفت: اوایل امسال شخصی به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو پیکان به مقصد یکی از شهرستان های غربی استان شد اما پس از طی مسافتی، راننده تغییر مسیر داده و با همدستش که در صندلی عقب خودرو بود با قمه و چاقو به وی حمله ور شده و همه اموال از جمله پول نقد، مدارک شناسایی و کارت های بانکی وی را به سرقت برده و از محل متواری شدند.

سرهنگ رضا زارعی افزود: با شکایت مالباخته و با اقدامات اطلاعاتی و به کارگیری شگردهای پلیسی، متهمان که ۲ نفر بودند شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه در یکی از شهرستان های همدان دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند.

وی ادامه داد: متهمان در بازجویی های فنی و تخصصی، علاوه بر سرقت فوق به یک فقره سرقت به عنف دیگر با همین شیوه و شگرد، اعتراف کردند و پس ار تکمیل تحقیقات، با قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.

سرهنگ زارعی گفت: مردم برای تردد و مسافرت باید از خودروهای عمومی یا آژانس های مسافرتی معتبر استفاده کنند در غیر این صورت بایستی مشخصات خودرو و راننده را یادداشت و به یکی از آشنایان خود اعلام کنند.

کشف ۶۵ طاقه پارچه قاچاق در همدان

رییس پلیس آگاهی استان همدان بیان کرد: در پی کسب خبری مبنی بر این که یک دستگاه خودرو سواری در حد فاصل جاده ملایر به سمت ابتدای شهر همدان در حال حرکت بوده و حامل کالای قاچاق است، بررسی موضوع در دستور کار ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

سرهنگ زارعی افزود: در نهایت این خودرو شناسایی و متوقف شد و در بازرسی از آن، ۶۵ طاقه پارچه خارجی به متراژ ۹۷۵ متر کشف و در خصوص متهم پرونده مقدماتی تشکیل شد که موضوع در تعزیرات حکومتی در حال رسیدگی است.

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش محموله کشف شده را ۷۰۰ میلیون ریال ارزیابی کرده اند، گفت: قاچاق کالا آسیب های جدی به زیر ساخت های تولیدی وارد می کند و نیروی انتظامی با همکاری مردم با این معضل شوم مبارزه می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =