بحران فاضلاب بندرعباس را غیرقابل سکونت می کند

بندرعباس-ایرنا- عضو شورای شهر بندرعباس نسبت به پیامدهای منفی وضعیت فاضلاب بندرعباس هشدار داد و گفت: با ادامه بی توجهی به این موضوع، بندرعباس غیرقابل سکونت خواهد شد.

کیانوش جهانبخش روز یکشنبه در نطق پیش از دستور یکصد و پنجاهمین جلسه شورای شهر افزود: حل مشکل فاضلاب بندرعباس یک مطالبه‌ی ملی است که به بحران امنیتی تبدیل شده‌ است.

نماینده هرمزگان در شورای عالی استان ها ادامه داد: پرونده ورود پساب تصفیه خانه و فاضلاب خام  بندرعباس به خلیج فارس و ساحل بندرعباس در کمیسیون اصل ۹۰مجلس شورای اسلامی در حال‌بررسی است و ما ادعای خسارت نیز کرده‌ایم و باید در این زمینه به مردم بندرعباس خسارت پرداخت شود تا بتوانیم ساحل و زیرساخت‌های آلوده شده شهری را بازیابی کنیم.

وی ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب هرمزگان برای رسیدگی به موضوع فاضلاب بندرعباس از سال ۹۲ با یک شرکت قراردادی بسته است که تاکنون پیشرفتی نداشته و و اهلیت ادامه قرارداد را ندارد.

توانیر متهم انتشار گازهای سمی

جهانبخش در ادامه انتقادهای خود از مشکلات زیست محیطی بندرعباس گفت: نیروگاه برق بندرعباس (توانیر) با وجود تذکرها همچنان از سوخت مازوت استفاده می‌کند که منبع انتشار گازهای سمی است و با وجود تذکرهای محیط‌زیست، اراده و علاقه‌ای برای استفاده از سوخت گاز از سوی این شرکت دیده نمی شود.

تبدیل اعتراض مردم به اغتشاش نتیجه عملکرد نمایندگان است

نماینده مردم بندرعباس در شورای شهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث آبان ۹۸اظهار داشت: دلیل اصلی تبدیل اعتراض عمومی مردم به اغتشاش این است که نمایندگان در مجلس و شوراهای شهر و روستا صدای آنها نیستند.

به گفته جهانبخش، نمایندگی هزینه دارد و هرکس این مسؤولیت را پذیرفت، باید هزینه های آن را هم بپردازد.

وی تاکید کرد: اگر نمایندگان به وظایف خود عمل کرده بودند و صدای مردم بودند، این نارضایتی‌ها پیش نمی‌آمد.

این عضو شورای شهر بندرعباس توضیح داد: مردم وقتی تحقق مطالبات خود را در عرصه مدیریتی کشور نمی‌بینند اعتراض می‌کنند و بی توجهی به این اعتراض ها و عملکرد بد نمایندگان مردم در مجلس و شورای شهر، زمینه ساز سوءاستفاده دشمنان می شود.

 وی یادآور شد: از امروز باید از تمامی ظرفیت‌ها برای حل مشکلات مردم استفاده شود و گفته های مقام معظم رهبری در این زمینه چراغ راه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =