دولت ونزوئلا: برزیل نظامیان فراری ما را تحویل دهد

تهران-ایرنا- دولت کاراکاس از برزیل خواست پنج نظامی ونزوئلایی فراری را که مظنون به مشارکت در حمله اخیر به یک پایگاه نظامی در جنوب ونزوئلا هستند، فورا تحویل دهد.

رسانه های غربی از کاراکاس گزارش دادند، ونزوئلا در حالی روز گذشته(شنبه) از برزیل خواست این نظامیان فراری را به کاراکاس تحویل دهد که دولت برازیلیا اعلام کرد در حال بررسی درخواست پناهندگی این پنج سرباز ونزوئلایی فراری است.

پیش از این گزارش شده بود که این نظامیان فراری ونزوئلایی در حمله تروریستی اخیر به یک پایگاه نظامی در جنوب ونزوئلا دست داشته‌اند. در این حمله نزدیک مرز ونزوئلا- برزیل دست کم یک نظامی کشته شد.

به دنبال این حمله نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد که سه مظنون در این رابطه دستگیر شده اند. وی همچنین دولت های کلمبیا، پرو و برزیل را به همدستی با عوامل این حمله متهم کرد.

رئیس جمهوری ونزوئلا در همین راستا روز گذشته اعلام کرد که انتظار دارد برزیل پنج مظنون مرتبط با این حمله را براساس قوانین بین المللی به کاراکاس تحویل دهد.

وی افزود: زمانی که یک نظامی فراری پس از ورود به کشور دیگری بازداشت می شود باید فورا به کشورش تحویل داده شود. دیر یا زود این تروریست ها در اختیار ما خواهند بود.

براساس اعلام مادورو، لئوپولدو لوپز یکی از مقامات ارشد مخالفان دولت کاراکاس این حمله را با هماهنگی‌ها از پایگاهی در کلمبیا، پرو و برزیل سازماندهی کرده بود.

دولت کاراکاس بارها از خوان گوایدو رهبر مخالفان به عنوان دست نشانده آمریکا یاد کرده و گفته، دولت ترامپ از مدتها پیش به دنبال براندازی دولت کاراکاس است. دولت ونزوئلا چند روز پیش نیز مخالفان را به تدارک یک حمله تروریستی علیه ارتش این کشور متهم کرده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =