حکیم خواستار توقف ربودن فعالان مدنی عراق شد

بغداد – ایرنا – رهبر جریان ملی حکمت خواستار توقف ربودن فعالان مدنی و اجتماعی عراق شد و نسبت به رشد باندهای جنایتکار در این کشور هشدار داد.

سید «عمار حکیم» امروز یکشنبه در توییتی نوشت: آماری که کمیساریای عالی حقوق بشر درباره تعداد فعالان ربوده شده در بغداد و دیگر استان های عراق اعلام کرده، نگران کننده است.

وی در توییت خود از سازمان های امنیتی و اطلاعاتی عراق خواسته تا این وضع وخامت بار را متوقف کنند که آبروی این کشور را به خطر می اندازد و مانع پیشرفت عراق در مسیر مردم سالاری می شود.
حکیم تاکید کرده که همچنان که وظیفه حفظ زندگی فعالان و تظاهرکنندگان مهم است، مبارزه با باندهای تروریسم و ‌جرایم سازمان یافته هم اهمیت دارد و باید جلو رشد مشکوک جنایات سازمان یافته و باندهای خرابکار گرفته شود.
کمیساریای عالی حقوق بشر در عراق روز گذشته (شنبه) اعلام کرد که در جریان اعتراض های اخیر این کشور ۶۸ مورد آدم ربایی ثبت شده است.
بر اساس گزارش این نهاد، ۵۶ مورد آدم ربایی ها در بغداد و ۱۲ فقره نیز در کربلا روی داده است.

اعتراض های مسالمت آمیز بغداد و چند استان مرکزی و جنوبی این کشور که از مهرماه آغاز شده با ورود باندهای تبهکار و گروه های مشکوک و خرابکار همچون جوکرها به محلی برای رفتارهای خشونت آمیز و تسویه حساب های شخصی و گروهی تبدیل شده است.

قتل فجیع دو هفته پیش نوجوان ۱۶ ساله در بغداد توسط افراد خرابکار و جوکرها و حمله به مردم و غارت هفته گذشته فروشگاه ها و خانه ها در کربلا از جمله رفتارهای خشن و جنایت های غیر انسانی گروه های جنایتکار و باندهای تبهکار در عراق به شمار می رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =