۸ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۳
کد خبرنگار: 2298
کد خبر: 83612095
۰ نفر

برچسب‌ها

بانک اطلاعات بسکتبال استان تهران تکمیل می‌شود

تهران- ایرنا- رییس هیات بسکتبال استان تهران از آغاز به کار طرح جمع آوری بانک اطلاعاتی کانون‌ها، مدارس و استعدایابی این ورزش خبرداد و گفت که با انجام آن بسیاری از نواقص و مشکلات در ورزش مرتفع خواهند شد.

شبنم کلاهی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این طرح از ابتدای دی ماه به اجرا درآمده که در نظر است با توجه به گستردگی فعالیت، اطلاعات استعدادها و مدارس فعال در سیستم یکپارچه ثبت شود.

وی با بیان اینکه هم اینک حدود ۱۰۰ مدرسه و کانون بسکتبال به صورت قانونی در استان دایر است گفت: تا پایان امسال به تمامی مدارس و کانون های فعالی در سطح استان فرصت داده شود تا اطلاعات و مجوز قانونی خود را کسب کنند.

به گفته رییس هیات بسکتبال استان تهران، از سال آینده از فعالیت مدارس و کانون های غیر مجاز در این رشته ورزشی جلوگیری به عمل خواهد آمد.

کلاهی با اشاره به اینکه تا کنون ۱۲ هزار بسکتبالیست سازماندهی(بیمه ورزشی) شده‌اند گفت: از دیگر اولویت ها ما کشف استعداد های در رده سنی پایه بوده که در این خصوص بانک اطلاعات ۳۰۳ مستعد در بخش دختران و ۱۹۸ پسر را در کتابچه‌ای ثبت کردیم.

وی اضافه کرد: در این کتابچه استعدادیابی در سه بخش فیزیکی و مهارتی خوب، فیزیک خوب و مهارت ضعیف و یا برعکس دیده شده تا از طریق مربیان آموزش های لازم را فراهم کنیم.

نبود اسپانسر مالی معضل برای نمایندگان لیگ برتری بسکتبال استان

رییس هیات بسکتبال استان تهران گفت: یکی از دغدغه های بسکتبال استان تهران نبود حامیان مالی برای این ورزش است چرا که نمایندگان استان تهران در لیگ و سوپر لیگ نوجوانان، جوانان و بزرگسال مردان و زنان با هزینه های شخصی مسابقات خود را پیگیری می‌کنند.

کلاهی ادامه داد: این حجم مشکلات باعث شده انگیزه لازم را از نمایندگان تهرانی کاهش دهد که می بایست در این خصوص راهکار عملی اتخاذ شود.

حیدرنیا تنها مجموعه اختصاصی بسکتبال استان تهران

وی بیان کرد: هم اینک مجموعه ورزشی حیدرنیا با برگزای یک هزار و ۶۰۰ مسابقه در ماه، مجموعه اختصاصی ورزش بسکتبال استان به حساب می آید.

کلاهی با اشاره به اینکه از طریق ماده ۸۸(اجاره اماکن به بخش خصوصی) ماهانه این هیات اجاره‌ای را می پردازد خاطر نشان کرد: باید برای رونق ورزش حرفه ای و استعداد یابی مجموعه هایی به ورزش استان اختصاص یابد.

وی اضافه کرد: در این راستا نشستی را با سازمان ورزش شهرداری، اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و اداره کل ورزش و جوانان استان تهران برگزار کرده تا این کمبود ها را چه در بخش سخت افزاری و مالی مرتفع کنیم.

کلاهی همچنین از شانس بالای حضور زنان بسکتبالیست استان در ترکیب تیم ملی (سه به سه) المپیک خبرداد و گفت: در حال حاضر اردوهای آمادگی تیم ملی ادامه دارد که در پایان شاهد حضور نمایندگان استان در المپیک پیش رو باشیم.

به گفته رییس هیات بسکتبال استان تهران، ۷۰درصد بدنه تیم ملی زنان و مردان کشورمان را نمایندگان تهرانی تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =