ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در قلعه‌گنج ضروری است

جیرفت - ایرنا - به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان، زمینه سرمایه‌گذاری در قلعه‌گنج وجود دارد و باید زیرساخت‌های صنعت گردشگری در این شهرستان ایجاد شود.

محمدصادق بصیری شامگاه شنبه در آیین معارفه سرپرست فرمانداری قلعه‌گنج گفت: قلعه‌گنج، شهرستانی مستعد با مردمی آگاه، همراه، متدین و مستحق خدمت است.

وی اضافه کرد: مهمترین قابلیتی که این شهرستان برای توسعه دارد وجود همین مردم است، همچنین زمینه مناسب برای سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و معدن و صنایع تبدیلی کشاورزی در این منطقه وجود دارد.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان تصریح کرد: فرآهم کردن زمینه اشتغال از طریق صنعت گردشگری و صنایع دستی از عمده‌ترین تنگناهایی است که در قلعه‌گنج وجود دارد و هر کس در این شهرستان مسئولیتی به عهده می‌گیرد باید به اهمیت این حوزه‌ها توجه داشته باشد.

وی ادامه داد: مخاطرات ناشی از سوانح طبیعی همچون سیل، خشکسالی و زلزله و همچنین نبود نهادهایی که بتوانند در این زمینه کمک کنند از جمله مشکلات این دیار است.

بصیری اظهار داشت: تکمیل نبودن شهرک صنعتی قلعه‌گنج، کم‌اطلاعی سرمایه‌گذاران، تناسب نداشتن امکانات امنیتی با وسعت و شرایط جغرافیایی شهرستان نیز از جمله مواردی هستند که باید برای رفع آنها تلاش شود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه طی ۶ ماه ابتدایی امسال در بحث سرقت مسلحانه و گروگان‌گیری با کاهش مواجه بودیم و در بقیه شاخص‌ها مقداری افزایش داشتیم اما این آمار در مقایسه با شاخص‌های استانی، پایین‌تر است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: یکی از ماموریت‌هایی که سرپرست جدید فرمانداری قلعه‌گنج بر عهده خواهد گرفت، توجه ویژه به مسائل امنیتی این منطقه است تا مردم بتوانند با خیالی آسوده زندگی کنند.

وی افزود: با توجه به قرار گرفتن این شهرستان در مسیر ترانزیتی قاچاق مواد مخدر، قاچاق دام، قاچاق انسان و کالا انتظار داریم رسیدگی به این موارد، مورد توجه قرار گیرد.

بصیری در خصوص اینکه چرا سرپرست فرمانداری قلعه‌گنج از افراد بومی شهرستان انتخاب نشده، اظهار داشت: نمی‌توانیم شخصی را از خارج مجموعه وزارت کشور به عنوان فرماندار انتخاب کنیم و معمولا به ما تاکید و توصیه می‌شود که حتما باید افرادی منصوب شوند که یا خودشان در وزارت کشور استخدام باشند یا اینکه از قبل در این وزارتخانه مامور به خدمت شده باشند و درنهایت بررسی می‌کنیم کسی که انتخاب می‌شود شرایط بهتری نسبت به سایر گزینه‌ها داشته است.
 در این آیین مهدی شهسواری ۳۷ ساله با سوابقی همچون بخشداری چاه‌مرید و معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری منوجان به عنوان سرپرست فرمانداری قلعه‌گنج منصوب و از زحمات عطا ناوکی قدردانی شد.

ناوکی فرماندار سابق قلعه‌گنج نیز به عنوان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان منصوب شده است.

مرکز شهرستان قلعه گنج در فاصله ۴۲۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.