۷ دی ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۳
کد خبرنگار: 2660
کد خبر: 83611611
۰ نفر

برچسب‌ها

زندگی با معرفت و فرهنگ مهدویت معنا پیدا می‌کند

اهواز - ایرنا - مسوول بنیاد مهدویت خوزستان با تبیین فلسفه انتظار از دیدگاه بزرگان دین گفت: زندگی با معرفت و فرهنگ مهدویت و انتظار ، معنا و مفهوم پیدا می‌کند.

به گزارش ایرنا سیداحمد پورفرجی عصر شنبه در نشست خبری در اهواز، با بیان اینکه بنیاد فرهنگی مهدویت یک نهاد مردمی و هدف از تاسیس آن جهانی سازی فرهنگ مهدویت است افزود: این بنیاد در پی ایجاد معرفت مهدوی با استفاده از تدبیر و برنامه‎ ریزی‌ کوتاه و بلند مدت در جامعه است.

وی گفت:معرفی درست مساله ظهور حضرت ولی عصر(عج) به جوانان، تلاش در راستای جهانی سازی معارف ناب شیعی و در راس معارف مهدویت و انتظار، آموزش، ترویج سبک زندگی مهدوی، تاکید بر پیوند با آموزه‌های شهدا و پیروی از ولایت فقیه از اهداف تاسیس این بنیاد فرهنگی است.
وی برپایی همایش ها و دوره های آموزشی مهدویت در مدارس به ویژه مدارس ابتدایی با بهره گیری از مربیان جوان و باتجربه را از مهمترین برنامه های بنیاد مهدویت در خوزستان بیان کرد و ادامه داد:این بنیاد یک بنیاد مردمی است که با حمایت و کمک خیران اداره می‌شود.
مسوول بنیاد مهدویت خوزستان با اشاره به اینکه فعالان کانون‌های مساجد در تبلیغ معارف اسلام و مهدویت پیشتاز هستند و پرورش نیروهای مهدوی از جمله کارهای اجرایی در این زمینه بوده افزود:انجام کارهای پژوهشی و تحقیقی و مطالعاتی در حوزه فرهنگ مهدوی می تواند بسیاری از کاستی های شناخت عموم مردم را نسبت به فرهنگ مهدویت کاهش دهد.
پورفرجی، تربیت مربیان فرهنگ مهدویت را لازم و ضروری بیان کرد و گفت: شناخت مربیان نسبت به معارف مهدویت، پاسخگویی مناسب به شبهات از مهمترین اولویت های آموزشی بنیاد مهدویت است.
وی بهره گیری از زبان هنر و شعر، فیلمهای کوتاه و نقاشی را در شناخت مهدویت به نسل جوان و کودکان را مورد تاکید قرار داد و افزود: متاسفانه بسیاری از ما شناخت درستی که منطبق با واقعیت‌های قطعی ظهور حضرت حجت دارد نداریم و به بی‌راهه رفته ایم.
وی جا انداختن این موضوع در جامعه توسط افراد منحرف که با ظهور مهدی موعود ، کشتارهای وسیعی در سطح جهان توسط آن حضرت صورت می گیرد ظلم به منجی عالم بشریت توصیف کرد و ادامه داد: این یک دروغ بزرگ به حضرت مهدی(عج) است.
پورفرجی، زمینه‌سازی برای ظهور آن حضرت و آماده سازی افکار عمومی به گونه‌ای که عموم مردم جهان خواهان ظهور حضرت مهدی(عج) باشند را مهمترین ماموریت بنیاد مهدویت بیان کرد و بیان کرد: هم‌افزایی و مشارکت سایر نهادهای فرهنگی به ویژه مربیان پرورشی مدارس برای تبیین فرهنگ مهدویت و تعمیق باورهای مهدوی تاثیرگذار است.
بنابه این گزارش ، خبرنگاران در این نشست از سالن های مطالعه و آشنایی کودکان و دانش آموزان با آموزه های فرهنگ مهدوی و بخش خواهران بنیاد مهدوی خوزستان دیدن کردند.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha