۴۰ میلیارد ریال برای مرمت قلعه پرتغالی‌های جزیره هرمز اختصاص می‌یابد

بندرعباس - ایرنا - با توافق وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری واستانداری هرمزگان مبلغ ۴۰ میلیارد ریال در هفته‌های پیش رو برای مرمت قلعه پرتغالی‌های جزیره هرمز اختصاص می‌یابد.

بنابرتوافق انجام شده نصف این مبلغ توسط وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نصف دیگر توسط استانداری هرمزگان تامین شود.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عصر امروز درجریان بازدید از جزیره هرمز گفت: این بنای تاریخی یکی از جاذبه‌های گردشگری جزیره هرمز است که مورد توجه این وزارتخانه قرار دارد.

علی اصغر مونسان ادامه داد: همچنین با استاندار هرمزگان تصمیم گرفته شد که وزارت‌خانه میراث فرهنگی اقدام‌هایی را توسط یکی از شرکت‌هایش در جزیره هرمز آغاز کند که جزییات آن اعلام خواهد سد.

وی با دعوت از سرمایه‌گذاران و گردشگران برای حضور در جزیره هرمز ابزار داشت: به نظر می رسد ظرف چند سال آینده به علت رقابت بالا برای انجام طرح‌های سرمایه‌گذاری بین سرمایه گذاران، تهیه یک متر زمین جهت سرمایه‌گذاری نیاز به تلاش فراوانی خواهد داشت.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهارداشت : جزیره هرمز در حال شناخته شدن است و در آینده به یکی از قطب‌های گردشگری تبدیل خواهد شد و گردشگری دریایی را توسعه خواهد داد.

مونسان تصریح کرد: با توجه به فاصله نزدیک جزیره هرمز، بندرعباس، جزیره قشم و جزیره لارک می‌توان مسیر دریایی بی‌نظیری برای گردشگران در این منطقه راه‌اندازی کرد.

استاندار هرمزگان هم گفت: از ۲ سال گذشته درحال تلاش برای معرفی جاذبه‌های گردشگری جزایر برای گردشگران و سرمایه‌گذاران هستیم. 

فریدون همتی ادامه داد: زیرساخت‌های اولیه لازم را با کمک دستگاه‌های اجرایی ایجاد می‌کنیم، به عنوان نمونه اقدام های فراوانی در جزیره هرمز درحال انجام بوده که رینگ دور جزیره یکی از آنهاست.

وی ادامه داد: هرمز ظرفیت بی نظیری است که هر چه زودتر باید آنرا مورد بهره برداری قرار دهیم،  شرق و غرب استان هم دارای ظرفیت‌های گردشگری متنوعی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha