فرماندار گناباد: جانبداری دهیاریها از نامزدهای انتخاباتی غیر قابل اغماض است

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد گفت: جانبداری دهیاریها و شوراهای اسلامی این شهرستان از نامزدهای انتخاباتی به هیچ عنوان پذیرفتنی و قابل اغماض نیست.

حامد قربانی روز شنبه در گردهمایی دهیاریهای گناباد افزود: دهیاران و شوراهای اسلامی از مسایل حاشیه ای و حمایتهای بی جا از فرد و یا گروه و نامزد خاصی در جریان انتخابات بپرهیزند و از همه ظرفیتهای خود برای افزایش مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بهره بگیرند.

وی از دهیاران خواست با خدمات رسانی مناسب به روستاییان نارضایتی ها را در روستاها به صورت کارشناسی و صحیح مدیریت کنند و اگر قادر به انجام این کار نیستند مراتب را به بخشداری و فرمانداری منعکس کنند تا از هر گونه تاثیر منفی نارضایتی ها بر روند مطلوب برگزاری انتخابات جلوگیری شود.

فرماندار گناباد با اشاره به نقش مهم دهیاران در تحقق اهداف توسعه و طرح مثلث اقتصادی گفت: دهیاران باید با شناسایی فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران آنان را به مسوولان و متولیان ذیربط معرفی کنند.

قربانی گسترش کارگاههای تولیدی متناسب با ظرفیتهای اقتصادی را عاملی مهم در جهت بهبود اقتصاد خانوارها در مناطق شهری و روستایی دانست و افزود: دهیاران بسترهای درآمدزایی در مناطق روستایی را شناسایی و در توسعه منطقه نقش آفرین باشند.

وی ادامه داد: به هر دهیاری تا سقف پنج میلیارد ریال برای درآمدزایی و اشتغال‌زایی در روستاها تسهیلات پرداخت می شود  و اگر طرحهایی با هزینه بیشتر ارایه شوند برای بررسی به متولیان ذیربط در سطح استان ارایه می شوند.

فرماندار گناباد گفت: بانک قرض الحسنه رسالت به عنوان معین اقتصادی شهرستانهای گناباد و بجستان طی سال جاری ۳۰۰ میلیارد ریال خط اعتباری به این شهرستانها اختصاص داده و باید با شناخت دقیق ظرفیتهای موجود از این فرصت برای ایجاد اشتغال پایدار بهره گرفت.

قربانی افزود: بانک قرض الحسنه رسالت در راستای طرح مثلث اقتصادی بیش از ۱۰ میلیارد ریال دام سبک و پوشاک به شهرستان گناباد وارد و بستر اشتغال ۹۰ نفر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم در بخش کاخک فراهم کرده است.

وی اضافه کرد: بر اساس مصوبه قبلی شورای اقتصاد مقاومتی گناباد قرار است بانک رسالت، معین اقتصادی بخش کاخک گناباد، دهستان و حومه این شهرستان با ۲۱ هزار نفر باشد و جمعیت این منطقه را تحت پوشش قرار دهد.

۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان استان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند. استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی ۱۲ حوزه انتخاباتی دارد.

حوزه انتخابیه گناباد و بجستان دارای یک نماینده در مجلس شورای اسلامی است.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و همزمان با آن پنجمین انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری روز دوم اسفند ماه آتی برگزار می شوند.

شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد متشکل از دو بخش مرکزی و کاخک و ۱۱۲ روستاست که ۴۵ هزار نفر از این جمعیت در مناطق شهری و بقیه در مناطق روستایی ساکن هستند.
این شهرستان در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =