مدیریت واحد، چشم‌انداز فعالیت‌ها در بافت تاریخی باشد

یزد- ایرنا- استاندار یزد با بیان اینکه باید بافت تاریخی را به عنوان اولویت اول استقرار مدیریت واحد در نظر بگیریم گفت: تحقق مدیریت واحد، چشم انداز همه فعالیت‌ها در بافت تاریخی باشد.

محمد علی طالبی  در نشست شورای راهبردی بافت تاریخی که با حضور اعضا برگزار شد با اشاره به مسوولیت‌هایی که برای حفظ میراث تاریخی وجود دارد افزود: این ستاد برای پاسخ به این مسولیت‌ها ایجاد شده و فعالیت آن باز نمود ارزشهای فرهنگی و تاریخی است و موظف هستیم برای حفظ و احیا میراث فرهنگی تلاش کنیم.
وی با اشاره به تعهدات داده شده به یونسکو برای ثبت جهانی میراث تاریخی یزد اظهار داشت: اجرای درست این تعهدات وظیفه و مسوولیت ماست و باید تمام تلاش خود را برای اجرای آن به کار ببندیم.
استاندار یزد ادامه داد: ثبت جهانی، نشان دهنده احترام دنیا به ارزش‌های تاریخی و فرهنگی بوده و فرصتی برای تقویت فعالیت‌های حوزه میراث فرهنگی در اختیار ما قرار داده است.
طالبی با بیان اینکه میراث فرهنگی و گردشگری یکی از محورهای ایجاد اشتغال است افزود: این موضوع فرصتی برای ما برای بهره‌برداری هر چه بهتر از ثبت جهانی برای رشد و شکوفایی اقتصادی استان است.
استاندار یزد بر فرهنگ‌سازی و رشد آگاهی‌های مردم و به خصوص ساکنان بافت تاریخی نسبت به ارزش‌ها و  اهمیت این بافت تاکید کرد و افزود: باید دوره‌های آموزشی برگزار شود و خروجی آن در کنار ارتقای آگاهی مردم، شکل‌گیری انجمن‌های مردمی برای حفظ و احیا میراث فرهنگی و ارتقای فرهنگ رفتار با گردشگران باشد.
به گزارش عصر شنبه روابط عمومی استانداری یزد، طالبی ادامه داد: در نتیجه خروجی این دوره‌های آموزشی باید سازمان‌های مردم نهاد باشند و نیز باید آنها را مورد حمایت قرار دهند.
استاندار یزد با اشاره به نقش کلیدی آموزش و پرورش برای آموزش و فرهنگ‌سازی در حوزه میراث فرهنگی گفت: باید آموزش و پرورش فرزندان یزدی را باورمند نسبت به حفظ میراث فرهنگی بار بیاورد.
طالبی با بیان اینکه چشم‌انداز مدیریت بافت تاریخی، مدیریت واحد است افزود: بافت تاریخی را به عنوان اولویت اول استقرار مدیریت واحد در نظر بگیریم و دستگاه ها با جدیت همگرایی در اجرای برنامه ها و پروژه ها بافت تاریخی را مورد توجه قرار دهند.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =