«حسین‌زاده» نماد ایرنا در آذربایجان‌غربی است

ارومیه - ایرنا - مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی با صدور پیامی ضمن تسلیت درگذشت اولین رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی در آذربایجان‌غربی، «حاج‌علی حسین‌زاده» را نماد ایرنا در این استان عنوان کرد.

سیدضیاء هاشمی در این پیام آورده‌است: امروز به سوگ عزیزی نشسته‌ایم که سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی در آذربایجان‌غربی با نام او عجین شده‌است؛ حاج‌علی حسین‌زاده نماد ایرنا در استان پرافتخار آذربایجان‌غربی است. حسین‌زاده پیشکسوت عرصه حرفه پرفراز و نشیب خبرنگاری و الگویی برای جوانان خطه رویایی و باستانی آن استان در عرصه فعالیت اجتماعی و حرفه خبری است.

در ادامه این پیام آمده‌است: حسین‌زاده پیشکسوتی بود که در دل خود حرف‌ها از دوران سخت داشت؛ آنگاه که شهر ارومیه و خطه آذربایجان‌غربی مورد هدف بمب‌افکن‌های رژیم بعثی صدام قرار می‌گرفت و هموطنان ما در آن خطه با جانبازی و فداکاری حماسه مقاومت می‌آفریدند، حسین‌زاده و یاران و همکاران او ثبت‌کننده آن جانبازی‌ها و فداکاری‌ها بودند.

مدیرعامل ایرنا در این پیام اضافه کرده است: همگان، روز خونین ارومیه را به خاطردارند، همان ۱۱ بهمن ۶۵ و کثرت شهدای این شهر را،  این حسین زاده و همکاران ایرنایی ارومیه بودند که خطر و دشواری خبررسانی را به جان خریدند و در شرایط سخت آن دوران ماندند تا مقاومت شهر را در مقابل اهریمن جاودانه کنند.

هاشمی تاکید کرده است: سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی فقدان این عزیز از دست رفته را ضایعه ای دردناک بر پیکره خود می داند اما یقین دارد شاگردان مرحوم حسین زاده قدم بر جای قدم های او می گذارند و پرچم خبر و خبررسانی را در آذربایجان برافراشته نگاه می دارند. 

وی به همراه سایر همکاران ایرنایی، درگذشت نخستین رییس خبرگزاری ایرنا در آذربایجان غربی را به خانواده و همکاران عزادار او تسلیت گفته و از خداوند منان، علو درجات برای آن مرحوم و صبر و شکیبایی برای بازماندگان آن عزیز را مسالت کرده است.

به گزارش ایرنا، «‌حاج‌علی حسین‌زاده»، نخستین رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان‌غربی شامگاه جمعه و در ۷۶ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

مرحوم «حاج‌علی» از سال ۱۳۴۷ در آژانس پارس که پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به ایرنا تغییر نام داد، فعالیت خبری خود را آغاز کرد اما ریاست وی در ایرنای مرکز آذربایجان‌غربی تا سال ۱۳۸۱ ادامه داشت؛ وی که متولد سال ۱۳۲۲ شمسی در روستای «خالدآباد» ارومیه بود، در دوران جنگ تحمیلی به صورت شبانه‌روزی و با امکانات محدود، اخبار مربوط به مناطق جنگی استان را به نحو احسن پوشش داد.

«حاج‌علی» در سال ۱۳۵۵ شمسی به عنوان کارمند نمونه کشوری معرفی شد و بنیانگذار روزنامه ایران در این استان بود؛ کسب سه رتبه برتر کشوری برای خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان‌غربی تنها بخشی از موفقیت‌های این خبرنگار پیشکسوت استان بوده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =