فناوران ۳۵۰ تفاهم‌نامه با شهرداری امضا کردند

تهران- ایرنا- رییس دبیرخانه تستا از انعقاد ۳۵۰ تفاهم‌نامه بین شهرداری و فناوران به ارزش ۱۲ هزار میلیارد ریال در نمایشگاه تستا سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش روز شنبه دبیرخانه شورای عالی عتف (علوم، ‌تحقیقات و فناوری)، مهدی پاکزاد درخصوص برگزاری دومین نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی (تستا) که آذرماه امسال در حاشیه نمایشگاه هفته پژوهش برگزار شد، اظهار داشت: برای این نمایشگاه کارگروه تستا تشکیل دادیم و پیگیر تفاهم نامه های منعقد شده تا حصول نتیجه و انعقاد قرارداد بودیم.

وی به میزان تفاهم نامه های منعقد شده در دومین نمایشگاه تستا اشاره کرد و افزود: از مجموع ۳۵۰ تفاهم نامه منعقد شده ۲۹۷ تفاهم نامه مربوط به شهرداری تهران بود؛ همچنین بیشترین تعداد تفاهم نامه در دومین نمایشگاه تستا در حوزه خدمات شهری و کمترین در حوزه مبارزه با مواد مخدر بود.

وی یادآور شد: طراحی پرتابل جامع تقاضا و عرضه فناوری و نوآوری، تسهیل در فرآیند دریافت تسهیلات و مشوق ها، برقراری ارتباط میان متقاضیان فناوری و فناوران، چاپ و انتشار نتایج و دستاوردهای نمایشگاه از نتایج تستای امسال بود.

پاکزاد به برخی نیازمندی های ارائه شده در نمایشگاه تستای ۹۸ اشاره کرد و ادامه داد: قالب سازه ای سیک، سیستم مدیریت ساختمان هوشمند، اتصالات ضد سرقت در حفاظ های بزرگراهی، نرم افزارهای مانیتورینگ روشنایی و نورپردازی، کفپوش های گرانولی زمین بازی کودکان، موتورهای الکتریکی برخی از نیازهای فناورانه در نمایشگاه تستا است.

رییس دبیرخانه تستا در خصوص تعداد تفاهم نامه های منعقد شده در نمایشگاه به تفکیک هر یک از سازمان ها و شرکت ها گفت: ۳۶ تفاهم نامه و یک تفاهم نامه به ترتیب، بیشترین و کمترین تعداد تفاهم نامه ها بین سازمان ها و شرکت ها با شهرداری و صنایع بود.

به گفته پاکزاد، همچنین ۴۴درصد تفاهم نامه ها دارای مبلغ و ۵۶درصد بدون مبلغ منعقد شده اند.

به گزارش ایرنا، به منظور شناسایی نیازها و تقاضاهای پژوهشی و فناوری، بستر سازی برای تجاری سازی یافته های پژوهشی و فناوری های توسعه یافته، برقراری ارتباط سازنده میان پژوهشگران، فناوران و خریداران دستاوردها و تقویت ارتباط با جامعه به نمایش نیازها و تقاضاهای پژوهش و فناوری، نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی (تستا) از سال گذشته تاکنون در کنار نمایشگاه هفته پژوهش برگزار می شود.

هفته پژوهش همه ساله از ۲۳ آذرماه به مدت یک هفته در دانشگاه ها، مراکز پژوهشی، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد اجرا می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =