سازمان پسماند شهرداری همدان در حق دوره‌گردها ظلم می‌کند

همدان- ایرنا- نائب رییس شورای اسلامی‌ شهر همدان گفت: سازمان پسماند شهرداری در حق دوره‌گردها ظلم می‌کند و شهرداری باید این وضعیت نامطلوب را پایان دهد.

حمید بادامی نجات روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: اعتراض دوره‌گردها مبنی بر ضرب و شتم از سوی عوامل تحت نظارت سازمان پسماند پذیرفتنی نیست و این سازمان نمی‌تواند برای کسب درآمد بیش‌تر، در سطح شهر انحصار ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه سازمان پسماند برای جبران هزینه‌های پیمانکار، نسبت به استخدام ماموران جهت برخورد با دروه گردها اقدام کرده‌ است، گفت: شهرداری به عنوان مدیر اجرایی هنوز نتوانسته فضایی برای ساماندهی این قشر ضعیف جامعه، اختصاص دهد و به همین دلیل نمی‌تواند خدشه‌ای به درآمد آنان که زندگی خود را از طریق می‌گذرانند، وارد کند.

بادامی بیان کرد: شهرداری تا زمانیکه فضای مناسبی را برای ساماندهی ایجاد نکند، حق برخورد با این افراد را ندارد ضمن اینکه استخدام افراد تنومند برای ماموریت در خروجی شهر و کوچه و پس‌کوچه‌های شهر، اقدام مناسبی نیست.

نائب رپییس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه سازمان پسماند شهرداری نسبت به انحصار فروش ضایعات دوره‌گردان تنها به یک فرد اقدام کرده است، گفت: از آنجایی که پیمانکار مجبور است برای جبران هزینه‌های جاری و پرداخت اجاره ‌بهای هنگفتی که توسط سازمان پسماند شهرداری لحاظ شده، قیمت ضایعات را کاهش دهد از این‌رو دوره‌گردان مجبورند تمام محصولات خریداری شده در سطح شهر را به یک پیمانکار به مبلغ پایین به فروش برسانند و این مساله خلاف حقوق شهروندی و قانون، شرع و عرف جامعه است.

وی پلمب مغازه‌ها به صورت خودمختار توسط شهرداری را خلاف قانون دانست و افزود: این روند باید مراحل قانونی را از طریق رای نهایی کمسیون بند ۲۰ و حکم دادستانی طی کند و استقرار بدون حکم قضایی هرگونه مامور نیروی انتظامی در شهر و افراد دیگر در مقابل مغازه‌ها فاقد وجاهت قانونی است.

نایب رییس شورای شهر همدان تاکید کرد: شهردار، معاون خدمات شهری و رییس سازمان پسماند شهرداری همدان به حل این مساله اقدام کنند.

وی در پایان اظهار داشت: تاکنون علی‎رغم تمام توصیه‌ها، عزمی از سوی سازمان پسماند شهرداری همدان برای حل و تعیین‌ تکلیف دوره‌گردان در سطح شهر دیده نشده است و متأسفانه برای کسب درآمد بیشتر، حقوق شهروندی را نادیده گرفته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =