فرمانده نیروی دریایی ارتش از اهداف رزمایش مشترک می‌گوید

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امشب در برنامه «نگاه یک» به بررسی اهداف رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین می‌پردازد.

به گزارش صداوسیما، امیر دریادار خانزادی، امشب (شنبه ۷دی) ساعت ۲۳:۱۲ روی آنتن می‌رود. برنامه نگاه یک از تولیدات گروه سیاسی شبکه یک سیما به تهیه کنندگی حسن نهضت و با اجرای مهدی مهدی قلی شنبه‌ها پخش می‌شود.

رزمایش  مشترک ایران،‌ روسیه و چین که از دیروز (جمعه، ششم دی) آغاز شد و چهار روز ادامه دارد، بخشی از شمال اقیانوس هند را در بر می‌گیرد. در این رزمایش، دریانوردان روسی، ایرانی و چینی سناریوهایی را برای جستجو و رهاسازی کشتی‌های اسیر شده توسط دزدان دریایی، برپایی مانور مشترک، کمک به کشتی‌ها در هنگام خطر و عملیات ضد تروریستی تمرین می‌کنند.

این نخستین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی است که جمهوری اسلامی ایران رزمایش مشترکی با دو قدرت دریایی بزرگ جهان و در چنین سطحی برگزار می‌کند و قطعا کشورهایی که از نظر اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، دفاعی و امنیتی نزدیکی بیشتری با هم دارند، دست به دست هم می‌دهند تا برقراری امنیت و جمعی بودن آن میسر شود.

به گفته سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ایران این رزمایش جهت تقویت و افزایش تجربه در امنیت تجارت بین المللی در این منطقه برگزار می‌شود. وی تبادل تجربه امنیت در میان کشورهای ایران،  روسیه و چین و مقابله با تروریسم و دزدی دریایی را از دیگر اهداف این رزمایش عنوان کرد و گفت: پیامدهای امنیتی این رزمایش برای کل کشورهای جهان خواهد بود و ثبات امنیتی را در پی خواهد داشت. هدف دیگر این رزمایش کسب و تبادل تجربه در حوزه عملیات امداد و نجات برای حوادث دریایی است که از زمان شروع این رزمایش نیز انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =