۷ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۴
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83611143
۰ نفر

برچسب‌ها

 چهار زندانی جرایم غیرعمد یزد آزاد شدند

یزد- ایرنا- مدیرعامل ستاد دیه استان یزد گفت: از محل دریافت کمک‌های مردمی در جریان اجرای نمایش‌نامه ( عامدانه ، عاشقانه ) و کسب ۳۵۰ میلیون ریال، چهار زندانی جرایم غیرعمد آزاد شدند.

اسلام افشون عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: آزادی این زندانیان با برگزاری پویش رهایش با مشارکت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و مشارکت خیران برگزار شد.

وی ادامه داد: اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری و جمع آوری عواید آن در راستای کمک به آزادی زندانیان جزو برنامه‌های محوری این ستاد است .

نمایش (عامدانه ، عاشقانه) به مدت ۱۰ شب اجرا گردید و کلیه عواید آن به نفع آزادی محکومین مالی جرایم غیر عمد بود .

به گزارش ایرنا، مدیرعامل ستاد دیه استان یزد پیشتر گفته بود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۴۱ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد این استان با حمایت و همراهی مردم نوعدوست و خیرخواه از زندان آزاد شدند.

افشون  افزود: برای آزادی این افراد ۳۲ میلیارد ریال توسط مردم به ستاد دیه استان کمک شد تا زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد فراهم شود.

وی ادامه داد: هم‌اکنون ۲۵۰ نفر به جرم جرایم مالی غیرعمد در استان  زندانی هستند که آزادی آنان ۲۳۰ میلیارد ریال کمک‌های مردمی نیاز دارد که امیدواریم با حمایت خیران، زمینه رهایی این افراد فراهم شود.

زندانیان جرایم غیرعمد شامل محکومان به پرداخت دیه ناشی از تصادف و حوادث کارگاهی، مهریه و نفقه و بدهی‌مالی هستند.

حدود چهار هزار نفر در استان در زندان بسر می‌برند که اتهام ۸۵ درصد آنها در ارتباط با مواد مخدر است و تلاش‌ها برای پذیرش این افراد در زندان استان‌های مربوطه ادامه دارد.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۵ درصد آنها در ۲۱ شهر و بقیه در مناطق روستایی و عشایری و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =