کانون خبرگان کشاورزی استان البرز تشکیل شد

کرج - ایرنا - کانون خبرگان کشاورزی استان البرز با هدف بهره‌وری بالا از منابع اراضی کشاورزی و باغی و تقویت تولید در این بخش تشکیل شد.

مدیر تعاون روستایی استان البرز روز شنبه در مراسم برگزاری انتخابات هیات مدیره و آغاز به کار کانون خبرگان کشاورزی البرز گفت: بهره‌وری بالا از منابع تولید در بخش کشاورزی استان البرز بیانگر خلاقیت، سخت‌کوشی و استفاده تولیدکنندگان بخش کشاورزی استان البرز از شیوه‌های جدید و به روز در تولید است.

سید محسن موسوی هدف از تشکیل این کانون را سازماندهی و فراهم آوردن بستر مناسب برای ارتقای سطح دانش تولیدکنندگان ذکرکرد و افزود: گسترش تشکل های تولیدی ، خدماتی ، آموزشی و  ایجاد شرایط مساعد برای حمایت های صنفی از تولیدکنندگان و بهره برداران از برنامه های کانون خبرگان کشاورزی است.

وی ادامه داد: بالا بردن سطح تولید با استفاده از فناوری نوین و فعالیت در سطح بین المللی از اهداف دیگر تشکیل کانون خبرگان کشاورزی  است.

 سید محمد فشارکی، مدیرعامل مجمع ملی خبرگان کشور در این نشست گفت :  این مجمع سال ۸۲  با ۲ اصل مهم آینده پژوهی و آینده نگری و با توجه به نیاز اعضای انجمن در سطح کشور راه اندازی شد.

وی افزود:  کانون خبرگان کشاورزی  می بایستی به عنوان مشاور در کنار کشاورز باشد تا با درایت خود بتواند در بحث ورود محصول بی کیفیت دربازار اقدامات لازم را انجام دهد.

مدیرعامل مجمع ملی خبرگان کشاورزی کشور با اشاره به امضای ۲ تفاهم نامه با مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره ) و  بسیج مهندسی، اظهار داشت: انجمن های شهرستان به عنوان نمایندگی مجمع ملی در شهرستان ها فعالیت دارند که می بایستی عاملین خبره را به صورت تخصصی اول در شهرستان و بعد در استان معرفی کنند.

وی گفت: همچنین بازنگری اساسنامه و شیوهنامه های سال ۸۲ با مساعدت کمیسیون کشاورزی را از با اهمیت ترین وظایف این انجمن است.

مدیرعامل مجمع ملی خبرگان کشاورزی تاکید کرد: با وقت گذاشتن و دغدغه در خصوص مسایل کشاورزان این کانون و انجمن نیز در استان ها تشکیل شوند.

استان البرز دارای ۸۵ تشکل و اتحادیه روستایی و ۳۰ هزار بهره بردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =