رییس بنیاد مسکن: کار دولت در جبران خسارات سیل فوق‌العاده است

مشهد- ایرنا- رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: دولت برای بازسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل بهار گذشته در کشور ۴۹ هزار میلیارد ریال اختصاص داد که در شرایط دشوار کنونی کار فوق‌العاده‌ای از سوی دولت است.

علیرضا تابش روز شنبه در مراسم بهره‌برداری از واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل در شهرستان بردسکن افزود: ۱۸ هزار میلیارد ریال از اعتبارات یاد شده به صورت بلاعوض است که ۱۰۰ درصد آن تخصیص یافته و هفت هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال نیز برای دیواره‌سازی و ساخت ابنیه از خزانه پرداخت شده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: پنج استان لرستان، خوزستان، گلستان، مازندران و ایلام در سیل امسال متحمل خسارت‌های بسیار شدند و علاوه بر آن دولت در مصوبه اولیه خود بازسازی و جبران خسارت‌های سیل در ۲۵ استان را در دستور کار قرار داد.

وی گفت: با اعتبار تخصیص یافته از سوی دولت، بازسازی ۶۵ هزار واحد مسکونی و تعمیر بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی دیگر که در جریان سیل اخیر خسارت دیده بودند در دستور کار قرار گرفت که امروز ۲ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی از سه هزار واحد خسارت دیده از سیل در خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید.

در این مراسم ۲ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی بازسازی شده در شهرستان بردسکن با حضور معاون رییس جمهوری، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استاندار خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید و ۲۲۳ هزارومین جلد سند روستایی استان اهدا شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =