دفاع ۳ دقیقه‌ای از پایان‌نامه، ارائه چند سال زحمت دانشجو است

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی دانشگاه تهران گفت: دانشجو با شرکت در مسابقات ملی دفاع ۳ دقیقه‌ای از پایان نامه می‌آموزد که محصول چند سال زحمت خود را فقط در چند دقیقه ارائه دهد که بسیار ارزشمند است.

مجید سرسنگی امروز شنبه در مراسم اختتامیه «چهارمین دوره مسابقات ملی دفاع ۳ دقیقه‌ای پایان نامه» در تالار کمال دانشکده ادبیات دانشگاه تهران افزود: فعالیت‌های علمی می‌تواند به مسائل فرهنگی نیز تبدیل شود. همان طور که انجمن‌های علمی دانشجویی در کنار کار علمی، فعالیت‌های فرهنگی نیز انجام می‌دهند، برگزاری چنین مسابقاتی می‌تواند منشاء اتفاقات فرهنگی خوبی در دانشگاه محسوب شود.

وی گفت: استمرار چنین مسابقاتی سبب رشد حضور دانشجویان علاقه مند و توسعه آن خواهد شود. البته به نظرم بهتر بود، ابتدا مسابقات به صورت دانشکده‌ای برگزار می‌شد و سپس نفرات برتر در رقابت‌های ملی شرکت می‌کردند و حتی از دیگر دانشجویان کشورهای دنیا نیز دعوت به عمل می‌آمد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه این دانشگاه، برای فعالیت های دانشجویی، اهمیت بالایی قائل است، افزود: به طور متوسط در سال حدود ۴۰۰ برنامه دانشجویی در رشته‌ها و سطوح مختلف در دانشگاه تهران برگزار می‌شود که نشانگر توان بالای دانشجویان و ظرفیت‌های علمی و فرهنگی آنها است.

سرسنگی در پایان این مراسم از رادمان رسولی مهربانی، بهزاد برهان و عباس اولیا اردکانی به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم چهارمین دوره مسابقات ملی دفاع ۳ دقیقه‌ای پایان نامه تقدیر کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که با بهبود نسبی شرایط مالی دانشگاه، کمیت و کیفیت این برنامه‌ها افزایش یابد.

چهارمین دوره مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای از پایان نامه شامل تقویت مهارت‌های ارتباطی، تبدیل ایده به محصول و ثروت و تقویت ارتباط دانشگاه با سرمایه گذاران با مجوز دانشگاه کوئینزلند استرالیا هم زمان در ۱۴ استان کشور برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha