تندباد ۴۰ میلیارد ریال به روستاهای رامسر خسارت زد

نوشهر - ایرنا - فرماندار شهرستان رامسر گفت: تندباد پنجشنبه گذشته ۴۰ میلیارد ریال به خانه‌های مسکونی ، تاسیسات برق و اب در حوزه شهری و روستایی این شهرستان خسارت وارد کرد.

پنجشنبه گذشته تندبادی با سرعت ۸۶ کیلومتر شهرستان رامسر را در نوردید که به بخش های مناطق مختلف شهری و روستایی این شهرستان خسارت وارد کرده است.

محمد آزاد روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این میزان خسارت ۲۰ میلیارد ریال  مربوط به اماکن مسکونی و  بقیه هم مربوط به بخش تاسیسات برق و آب ، ورزشگاه و یک مسجد در یکی از روستاهای این شهرستان بوده است.

وی گفت : بر اساس برآورد کارشناسی تیم های ارزیابی بنیاد مسکن رامسر در جریان این تندباد  تعداد ۴۰ واحد مسکونی به میزان ۳۰ درصد دچار خسارت شدند .

فرماندار رامسر با بیان اینکه بیشترین خسارت ها مربوط سقف و شیروانی خانه های روستاها بوده است، گفت : ۴۵ خانه در این منطقه دچار خسارت ۳۰ درصد تا ۶۰ درصد شدند بعلاوه اینکه  به ۲۰ خانه نیز بین  ۶۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت وارد شد.

آزاد اظهار داشت:  از هفته اینده  به صاحبان هر واحد مسکونی خسارت دیده بنا بر ارزیابی کارشناسان بنیاد مسکن به میزان خسارت ، تسهیلات قرض الحسنه تا سقف ۱۵ میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

بیشترین خسارت مربوط به لپاسرک، دیسر، تالش سرا، پاتک و واچ کلایه  در بخش های مرکزی و دالخانی از توابع شهرستان رامسر بوده است.

شهرستان ۸۰ هزار نفری رامسر در غرب استان مازندران قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =