افزایش یک میلیونی قیمت هر متر خانه در ۶ منطقه پایتخت

تهران- ایرنا- وضعیت رشد قیمت خانه در ۶ منطقه از پایتخت که کانون منطقه‌ای تقاضا هستند از افزایش یک میلیونی قیمت‌ها در هر متر مربع در آذرماه امسال و به نسبت دومین ماه پاییزی خبر می‌دهد.

تعداد کل معاملات ثبت‌شده در آذرماه امسال ۹ هزار و ۶۶۴ مورد بوده است که نسبت به آمار ۴ هزار و ۶۸ مورد ماه گذشته رشد بیش از ۱۳۷ درصدی را تجربه کرده است. وضعیتی که می‌تواند نشانه‌ای از تحریک تقاضای خرید مسکن به دلیل ثبات نرخ ارز و همچنین نگرانی از افزایش قیمت خانه در سال جدید باشد که چندماهی به شروع آن باقی نمانده است.

رصد قیمت خانه در مناطق ۲۲ گانه پایتخت در آذرماه از افزایش قیمت‌های یک میلیون تومانی در ۶ منطقه شهر تهران در مقایسه با دومین ماه پاییزی امسال خبر می‌دهد.ضمن اینکه آمارهای آذرماه امسال نسبت به آبان نشان دهنده رشد تعداد مبایعات و متوسط قیمت هر واحد مسکونی آپارتمانی دارد.

همچنین، متوسط قیمت هرمترمربع خانه نیز در آذرماه ۱۳ میلیون و ۴۷۴ هزار تومان است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با متوسط قیمت ۹ میلیون و ۶۳۱ هزار تومان، نزدیک به ۴۰ درصد افزایش و نسبت به ماه قبل با متوسط قیمت ۱۲ میلیون و ۶۱۷ هزار تومان، ۶.۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

کانون منطقه‌ای تقاضا در پایتخت در آمارهای منتشر شده نیز به ترتیب در۶ منطقه‌ی۵، ۴، ۲، ۱۰، ۱۴،و ۸ است .

میانگین قیمت خانه در منطقه ۵ پایتخت که با پیشتازی از نظر تعداد معاملات در این ماه، به تعداد هزار و ۴۹۶ مورد مسکن رسیده است؛ ۱۵ میلیون و ۸۴۸ هزار تومان بود که به نسبت قیمت ۱۴ میلیون و ۵۴۱ هزار تومان ماه گذشته بیش از یک میلیون تومان افزایش قیمت دارد.

در منطقه ۴ تهران، با تعداد ۸۲۷ معامله خرید و فروش مسکن و میانگین قیمتی ۱۳ میلیون و ۹۷۷ هزار تومان قیمت خانه نسبت به ماه گذشته بیش از یک میلیون تومان افزایش یافت.

سومین منطقه در پایتخت که متقاضیان بیشتری نسبت به مناطق دیگر دارد منطقه دو با انجام حدود ۸۰۸ معامله خرید و فروش مسکن است و میانگین قیمت‌ها در این منطقه در آذرماه به رقم ۱۹ میلیون و۶۰۶ هزار تومان رسید که در مقایسه با رقم ۱۸ میلیون و ۸۳۱ هزار تومان آبان ماه این منطقه نیز رشد بیش از یک میلیون تومانی قیمت مسکن را دارا است.

در منطقه ۱۰ تهران با انجام بیش از۷۰۹ معامله خرید و فروش مسکن، میانگین قیمت خانه در هر مترمربع به رقم ۹ میلیون و ۶۶۳ هزار تومان رسید که در مقایسه با ماه گذشته در هر مترمربع یک میلیون تومان افزایش داشت.

منطقه ۱۴ پایتخت با تعداد ۵۶۲ معامله مسکن و قیمت میانگین ۹ میلیون و ۹۴۷ هزار تومان حدود ۵۰۰ هزار تومان نسبت به ماه گذشته در هر متر مربع رشد قیمتی داشت.

در منطقه ۸ تهران نیز با ۴۸۱ تعداد معامله خرید و فروش مسکن، قیمت خانه از میانگین قیمتی ۱۱ میلیون ۶۳۴ هزار تومان در آبان ماه به رقم۱۲ میلیون و ۱۲ هزار تومان رسید.

با این حال قیمت مسکن در منطقه یک تهران با تناقض در تعداد معاملات و نرخ افزیش قیمت ها همراه است.

خانه‌های پایتخت در این منطقه از شهر تهران در آذرماه به میانگین قیمتی ۳۰ میلیون و ۸۵۴ هزار تومان در هر مترمربع رسید که به نسبت ماه گذشته که قیمت‌ها ۲۴ میلیون و۹۸۶ هزار تومان بود از رشد ۵ میلیونی قیمت‌ها در هر متر مربع خبر می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha