ساختمان بهزیستی پلدختر بنایی که پاتوق معتادان شد

خرم‎آباد - ایرنا - اگر چه سازمان بهزیستی به عنوان یکی از متولیان کاهش آسیب های اجتماعی به شمار می رود اما اکنون ساختمان قدیم این نهاد در پلدختر به جولانگاه معتادان تبدیل شده و مشکلاتی را برای شهروندان بوجود آورده است.

عدم کار کارشناسی برای اجرای برخی طرح ها این روزها باعث شده تا ساختمان هایی روی دست دولت بماند که عملا کارایی لازم را نداشته و مورد استفاده قرار نمی گیرند که از جمله این بناها می توان به ساختمان بلااستفاده بهزیستی پلدختر اشاره کرد.

یک شهروند پلدختری به خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ساختمان بهزیستی پلدختر به دلیل بی توجهی متولیان ساخت، بدون طرح و نقشه کارشناسی و نظارت مهندسی روی خاک سست احداث و به بهره برداری رسید.

احمد عینی افزود: اینگونه اشتباهات و سهل انگاری ها متاسفانه در برخی مناطق علاوه بر صرف هزینه های هنگفت و هدر رفت وقت و انرژی ،نتیجه آن نه تنها عمرانی نیست بلکه متاسفانه یک سری مشکلات و دردسرهایی برای مردم و مسئولان به دنبال دارد.

 وی اضافه کرد:این در حالی است که از طرفی برگرداندن و تعیین تکلیف این گونه بناهای غیرکارشناسی در جای خود متحمل صرف وقت، انرژی و هزینه می شود.

یک نانوا در همجواری ساختمان قدیم بهزیستی پلدختر نیز گفت: این ساختمان سالها است بر اثر رانش، متروکه شده و از هر نظر برای همسایگان و ساکنان این محله مشکل‌ساز شده است.

محمد کریمی به نرده های آهنی نصب شده روی حصار کوتاه ساختمان بهزیستی که یکی درمیان و در برخی جاها به صورت چند تایی بریده شده بود اشاره کرد و افزود: تمام این آهن‌ها که هزینه هنگفتی برای آن پرداخت شده توسط یکسری افراد معتاد به غارت برده شده است.

یک دانش آموز پلدختری نیز گفت: مدرسه ما در همجواری ساختمان متروکه بهزیستی قرار دارد و هرزمان به مدرسه می رویم یا  در برگشت به منزل، شاهد ورود و یا خروج افراد مشکوک به این ساختمان هستیم که معلوم نیست چرا در این محل جمع می‌شوند.

امیرحسین محمودوند اظهار داشت: برخی همکلاسی هایم می گویند این افراد معتادان متجاهری هستند که در این مکان سرگرم کارهای مربوط به خود می شوند و برخی بچه‌ها گاهی اوقات کنجکاو می شوند به محل سرک بکشند.

یکی از ساکنان منطقه کوی پاسداران پلدختر نیز گفت: ما از اینکه ساختمان قدیم بهزیستی به حال خود رها شده و به مکانی برای جولان معتادان و دیگران تبدیل شده ،برای خود و فرزندانمان احساس خطر می کنیم.

بتول فاضل پور افزود : از بهزیستی یا هر دستگاه دیگر شهرستان که متولی آن است درخواست می‌کنیم هر چه زودتر برای ایجاد امنیت منطقه، این ساختمان را تعیین تکلیف کنند.

رئیس اداره بهزیستی پلدختر گفت: ساختمان قدیم این اداره که بلاتکلیفی آن هر روز در فضای مجازی و رسانه ها مطرح می شود متعلق به راه و شهرسازی می باشد و بهزیستی به عنوان دستگاه بهره بردار است و این ساختمان به طور قطعی تحویل اداره بهزیستی نشده است.

عبدالرضا پاپی الوار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  اظهار داشت: اداره بهزیستی آمادگی دارد در صورت مجوز قانونی طی یک هفته ساختمان را تخریب و مصالح آن را جهت استفاده در ساخت و ساز ساختمان جدید بهزیستی واقع در جنب اداره فنی و حرفه ای به این مکان انتقال دهد.

رئیس اداره راه و شهرسازی پلدختر نیز گفت: ترک های ایجاد شده در سازه ساختمان و نشست های داخل محوطه ساختمان قدیم اداره بهزیستی این شهرستان نشان می دهد که برای استفاده از ایمنی لازم برخوردار نیست.

امین فرخ نژاد اظهار داشت: پس از پی گیریهای لازم در خصوص تعیین تکلیف ساختمان قدیم اداره بهزیستی، کمیسیون مربوطه تشکیل و پس از بازدید و بررسی نتیجه، رای بر تخریب ساختمان صادر شد  که تا کنون ابلاغ نشده است .

وی اظهار امیدواری کرد: تا پایان دی ماه جاری عملیات تخریب ساختمان با صدور مجوز انجام گیرد که با توجه به اینکه خاک منطقه مناسب ساخت و ساز نیست اداره راه و شهرسازی نسبت به تغییر کاربری آن به فضای سبز در آینده ،پیگیر است.

عملیات اجرایی ساختمان قدیم بهزیستی پلدختر در سال ۱۳۶۹ ازسوی اداره کل مسکن و شهرسازی وقت آغاز شد و در سال ۱۳۷۸ به بهره‌برداری رسید ،اما متاسفانه به دلیل اینکه روی خاک سست بنا شده بود  ۲ سال پس از ساخت  بر اثر رانش و ایجاد ترک در نقاط مختلف، ساختمان رها شد و اکنون به مکان امنی برای افراد معتاد تبدیل شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =