مربی تیم فوتبال وچان کردستان: به خلاقیت بازیکنان بم باختیم

تهران- ایرنا- مربی تیم وچان کردستان گفت: بازی‌های بزرگ را بازیکنان خلاق برای مربیان می‌سازند. ما نه به دلایل تکنیکی بلکه به خلاقیت بازیکنان شهرداری بم باختیم.

«سمیه شهبازی» در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: دیدار با شهرداری بم خیلی قشنگ و از نظر تکنیکی عالی بود. بازی که پنج گل در آن رد و بدل می‌شود، پرهیجان و پراتفاق است. پیش‌بینی می‌کردیم که بازی سختی است چون بم در این دیدار بدنبال دفاع از عنوان قهرمانی فصل گذشته خود بود. وچان نیز این انگیزه را داشت که نیم فصل را خوب پشت‌سر بگذارد. نیمه اول را خیلی خوب شروع کردیم اما نیمه دوم سر یک اتفاق و کم‌تجربگی بازیکنانم گل خوردیم.

وی افزود: سه ملی‌پوش ۱۷ ساله در ترکیب اصلی تیم وچان حضور دارند که مقداری از پختگی برخوردارند اما تجربه بالا در دیدارهای بزرگ مهم است.  با یک کم تجربگی گل اول را دریافت کردیم اما پنج دقیقه بعد، گل برتری را زدیم. گل دوم و سوم را روی خلاقیت ۲ بازیکن خوردیم.  گرایلی و قنبری ۲ بازیکن خلاقی هستند که به ما گل زدند. در جریان بازی بم با کارهای تاکتیکی به ما گل نزد بلکه باخلاقیت دروازه وچان باز شد. بازی‌های بزرگ را بازیکنان خلاق برای مربی ایجاد می‌کنند.

مربی تیم وچان کردستان درخصوص اینکه در این نیم فصل به جای سیرجان در رده دوم جدول نشسته‌اند، گفت: سیرجان ۲ بازیکن خوب را اول فصل از دست داد. نبض بازی بیشتر دست این ۲ بازیکن بود و همین امر باعث افت این تیم شد. در نیم فصل دوم سیرجان جبران می‌کند و قوی تر ظاهر می‌شود. هر تیمی یک سری افت و خیزها و مشکلات دارد و مصدومیت بازیکنان یا مشکلات حاشیه‌ای باعث می‌شود یک فصل خوب باشد و یک فصل نتیجه نگیرد. معتقدم سیرجان در نیم فصل دوم خیلی بهتر می‌شود.

وی درباره کیفیت دیدارهای این فصل با فصل گذشته عنوان کرد: بازی‌ها با کیفیت بهتری در این فصل برگزار می‌شود. به عنوان نمونه در دیدار با سیرجان، بازی سرعتی داشتیم و در تمام مدت توپ روی دروازه‌های هر ۲ تیم بود. این نشان می‌دهد که کیفیت بازی‌ها بهتر شده اما هیجان جدول خیلی کمتر شده است. سال گذشته ملوان قوی‌تر ظاهر شد و شاهد هیجان بیشتری بودیم. درست است که شهرداری بم در فصل گذشته از نظر امتیازی خیلی با دیگر تیم‌ها فاصله داشت اما رقابت میان تیم‌های دوم تا پنجم جدول بسیار نزدیک بود و این مسابقات را داغ تر و زیباتر می‌کرد.

شهبازی درخصوص عملکرد تیم وچان کردستان در نیم فصل دوم گفت: فوتبال قابل پیش‌بینی نیست زیرا کار ما سخت شد. به این سه امتیاز خیلی امیدوار بودیم و با تمام وجود به زمین رفتیم  و متاسفانه روی خلاقیت بازیکنان بم، این دیدار را واگذار کردیم. نیم فصل دوم سختی را در پیش‌رو داریم و حق هیچ اشتباهی را نداریم تا به قهرمانی برسیم.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha