ورزشکاران زورخانه‌ای و پهلوانی سیستان و بلوچستان به رقابت‌های کشوری اعزام شدند

زاهدان- ایرنا- نایب رییس هیات پهلوانی و زورخانه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: پنج نفر از ورزشکاران عضو این هیات امروز/شنبه/ به رقابت‌های قهرمانی کشور اعزام شدند.

سید رضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دوره از رقابت‌های ورزش پهلوانی از فردا به مدت ۲ روز به میزبانی تهران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: علی صوفی ثمره، علی رزمخواه، سجاد کهن پور، میلاد نورزائی و سید عطاالله موسوی اعضای تیم اعزامی سیستان و بلوچستان به این دوره از رقابت‌های کشوری را تشکیل می‌دهند.

نایب رییس هیات پهلوانی و زورخانه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: هم‌اینک۴۰۰ ورزشکار در رشته پهلوانی و زورخانه‌ای در این استان به صورت سازماندهی شده در حال فعالیت هستد.

وی اظهار داشت: هم‌اینک شهرستان‌های زاهدان، زابل، خاش دارای گود زورخانه‌ای هستند و شهرهای ایرانشهر،دلگان و چابهار نیز بزودی داری گود زورخانه‌ای خواهند شد.

موسوی بیان کرد: سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت‌های بسیاری در بخش ورزش زورخانه‌ای در تمام رده‌های سنی است که مدال آوری و میزبانی این استان در سال‌های اخیر نشان از این امر دارد.

وی گفت: فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای با توجه به استعداد و ظرفیت‌های بسیاری که در حوزه این ورزش در استان وجود دارد نگاه ویژه‌ای به منطقه دارد.

نایب رییس هیات پهلوانی و زورخانه‌ای سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای این استان در سالجاری موفقیت‌های بسیاری در حوزه قهرمانی داشته است.

وی بیان کرد: همچنین امسال یک رقابت در بخش ساحلی و ۲ میزبانی در بخش گود بین المللی در دستور کار این هیات قرار گرفته است.

موسوی ادامه داد: انجام میزبانی در سیستان و بلوچستان نقش مهمی در شناخت ورزشکاران سایر استان‌ها نسبت به منطقه و آداب و رسوم این دیار دارد.

وی اظهار داشت: با توجه به پیشینه تاریخی و کهن این ورزش باید بیش‌از پیش این ورزش در میان جامعه بویژه قشر جوان شناخته شود.

نایب رییس هیات پهوانی و زورخانه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: ورزش زورخانه‌ای با توجه به بیان اشعار ملی و مذهبی، ایجاد حرکات هماهنگ با موسیقی، توجه به اخلاق و تواضع، دستگیری از افراد ناتوان و هر آنچه خصلت نیک و پسندیده شمرده می‌شود بسیار مهم و قابل توجه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha