پیام وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت تولد حضرت عیسی(ع) و آغاز سال نو میلادی

تهران - ایرنا - وزیر آموزش‌ و پرورش تولد حضرت عیسی(ع) و فرارسیدن سال نو میلادی را به‌ تمام هموطنان مسیحی و بالاخص معلمان و دانش آموزان عیسوی تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش روز شنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، محسن حاجی میرزایی از فرهنگیان فهیم مسیحی خواست که با آگاهی بیش‌ از پیش از منش و روش آن پیامبر پارسایی و پایداری، رسول رحمت و رأفت، بستر آگاهی بخشیِ روزافزون نوباوگان ایران همیشه سربلند را فراهم کنند.

متن پیام حاجی میرزایی به شرح زیر است: سپاس و ستایش آفریدگاری را سِزاست که با آفرینش «انسان»، مجال رشد این «نگینِ هستی» را فراهم کرد و در این مسیر سخت، امّا سبز، پیامبرانی را مبعوث کرد که رسالت ذاتی آنان، همانا هدایت و حمایت انسان در طیِ طریقِ تعالی و سیرِ مسیر سعادت است.

به یقین حضرت عیسی بن مریم (ع) همان پیامبر پرهیزگاری است که در غایت سعی و در نهایت صبر، رَهروانش را به رَهروی از فرامین الهی فرا می‌خواند و خود که هماره آراسته به صلح و سلام و پیراسته از خشم و خشونت بود، همگان را با گفتارِ نیک و رفتار نِکو، به عبودیّت و عطوفت رهنمون می شد.

اینجانب به عنوان خادم کوچک جامعه‌ فرهنگیان، مسرورانه فرارسیدن میلاد مسعود «روح» و «کلام» خدا، حضرت مسیح(علیه السلام) و نیز«آغاز سال نو میلادی» را به تمامی موحدان، آزاداندیشان، آزادی خواهان و آزادگان جهان، به خصوص هموطنان مسیحی و بالاخص معلّمان و دانش آموزان عیسویِ میهنم تبریک و تهنیت می‌­گویم و از درگاه خداوند رحمان و رحیم برای یکایک آنان، سالی سرشار از زندگی و سرریز از ارزندگی تمنا دارم.

و در طلیعه‌ این مولود مبارک و درآستانه ورود به «دوهزار و بیستمین سال میلادی»، از فرهنگیان فهیم مسیحی می‌خواهم که با آگاهی بیش از پیش از منش و روش آن پیامبر پارسایی و پایداری، رسول رحمت و رافت، بسترآگاهی بخشیِ روزافزون نوباوگان ایران همیشه سربلند را فراهم کنند.

به نحوی که کودکان، نوجوانان و جوانان ایرانی، در سایه سار تعلیم و تربیت معلّمان و مربیان اندیشمند با تاسی از سیره‌ نظری و عملی آن نبی بینش و نیایش، هر چه بیشتر با آموزه‌های سعادت آفرینی چون خِردورزی، منطق گرایی، عدالت خواهی، ستم ستیزی، صلح طلبی، مهربانی و انسان دوستی آشنا شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =