بیش از ۷۰۳ هزار لیتر سوخت قاچاق در قصرشیرین کشف شد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: ۷۰۳ هزار و ۲۳۰ لیتر سوخت قاچاق از ابتدای امسال تا پایان آذرماه در این شهرستان کشف شد.

مرادعلی تاتار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان سوخت قاچاق شامل گازوییل و بنزین است که با هوشیاری ماموران گمرک، نیروهای هنگ مرزی، ارتش و نیروهای امنیتی در عملیات های مختلف و با رصد کامیون های خروجی و یا از قاچاقچیان و عرضه کنندگان سوخت غیرمجاز کشف و ضبط شده است.
وی اظهار داشت: سوخت های قاچاق کشف شده پس از توقیف و طی مراحل قانونی به نمایندگان شرکت نفت تحویل داده شد.  

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: همچنین از ابتدای امسال تا پایان آذرماه ۱۷ قبضه اسلحه و ۲۰۴ عدد فشنگ غیرمجاز از قاچاقچیان سلاح و مهمات غیرمجاز در این شهرستان کشف و ضبط شد.

تاتار اضافه کرد: ۹۱ راس دام قاچاق، ۴۷۶ حلقه لوح فشرده غیرمجاز، ۱۰ دستگاه تجهیزات ماهواره ای و ۷۵ قوطی مشروبات الکلی از دیگر کشفیات امسال تا پایان آذرماه است.

او امنیت حاکم در مرزهای قصرشیرین را بسیار مطلوب توصیف کرد و گفت: این مهم در سایه تلاش شبانه روزی نیروهای امنیتی، هنگ مرزی و ارتش حاصل شده است.
شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه، با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می شود.
بیش از ۵۴ درصد صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین انجام می شود.
مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری قصرشیرین دارای بزرگترین پایانه زمینی بین المللی خاورمیانه است.