برف راه ۳۰ روستای کردستان را مسدود کرد

سنندج - ایرنا - رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: به دلیل بارش سنگین برف و کولاک، راه ارتباطی ۳۰ روستای این استان مسدود شده است.

دانش زندی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این روستاها در شهرستان های مریوان، دهگلان و سقز قرار دارند و راهداران با تجهیزات و ماشین آلات خود هم اکنون مشغول بارگشایی راه ارتباطی آنها هستند.

وی با بیان اینکه روز گذشته نیز ۱۵ روستای قروه مسدود شده بودند افزود: با تلاش راهداران راه تمام این روستاها تا شب گذشته بازگشایی شد.

زندی اضافه کرد: در روز گذشته راهداران این استان در راه های روستایی و بین شهری حدود ۶ هزار و ۲۴۷ کیلومتر برف روبی انجام دادند که پنج هزار و ۳۷۷ کیلومتر آن در راه‌های شهرهای و ۸۷۰ کیلومتر نیز در راه‌های روستایی بود.

رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان یادآور شد: در این مدت راهداران ۲۴ مسافر در راه مانده را در راهدارخانه های استان اسکان دادند و ۵۵۹ خودروی گرفتار در برف را نیز رهاسازی کردند.

زندی با بیان اینکه جاده های استان در ۲۴ ساعت گذشته شاهد بارش برف و باران بود، تاکید کرد: هم اکنون تمام راه‌های اصلی استان باز و تردد وسایل نقلیه در آنها در جریان است اما به صورت مقطعی شاهد لغزندگی سطح برخی جاده‌ها هستیم.

طرح زمستانی راهداری از ۲۰ آبان در سراسر کشور شروع ‌شد اما در کردستان به علت برفگیر بودن و داشتن گردنه‌های متعدد این طرح به صورت غیر رسمی حدود یک ماه زودتر از موعد آغاز ‌شده است.

راهداران در قالب طرح‌های مختلف زمستانه، نوروزی و تابستانی بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه های استان را شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر در راه روستایی را تحت پوشش قرار می‌دهند.

استان کردستان دارای ۳۸ گردنه در مسیرهای بین شهری و ۶۶ گردنه در مسیرهای روستایی دارد که در اکثر مواقع شاهد یخبندان و برف و بوران است.

طول راه های تحت پوشش راهداران این استان در مسیرهای بین شهری یک هزار و ۸۹۰ کیلومتر و راه های در مسیرهای روستایی نیز ۶ هزار و ۱۹۰ کیلومتر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =