پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات بهسازی مسکن روستایی در خمین پرداخت شد

خمین - ایرنا - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خمین گفت:پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی از ابتدای امسال تاکنون در این شهرستان پرداخت شده است.

«محمد کاظم آب‌پیکر» روز یک‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود این میزان تسهیلات برای مقاوم‌سازی ۱۴۰ واحد مسکن روستایی پرداخت شده که رقم آن برای هر واحد معادل ۴۰۰ میلیون ریال است.

وی اظهارداشت : سهمیه ابلاغی مقاوم سازی مسکن روستایی امسال ۴۰۰ واحد مسکونی است که پرونده  ۲۰۰ واحد به بانک ارسال شده و در مرحله انعقاد قرارداد برای دریافت تسهیلات هستند.

آب‌پیکر با بیان اینکه  امسال  ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی این شهرستان اختصاص یافته است، اظهار داشت: این رقم در قالب تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی با بازپرداخت پنج درصد و ۱۵ ساله برای مقاوم سازی  واحدهای مسکونی فرسوده روستایی پرداخت می‌شود.

آب پیکر افزود: درخواست وام‌های کمکی و بلاعوض بعد از عملیات سفت‌کاری و در صورت ابلاغ مراجع قانونی، به بانکهای عامل ارسال و بعد از مقاوم سازی هر مسکن روستایی و گرفتن پروانه پایان کار، به مالکان انشعابات برق، گاز و آب واگذار می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خمین گفت:  از مجموع ۱۱ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی روستایی این شهرستان سه هزار و ۳۰۰ واحد معادل  ۳۰ درصد از منازل روستایی مقاوم سازی شده و بقیه واحدها نیازمند بهبود کیفی است و  ۹ هزار و ۹۵۰ واحد مسکونی این شهرستان باید تا افق سال ۱۴۰۰مقاوم سازی شود.

شهرستان خمین دارای ۱۰۵ هزار نفر جمعیت با ۶۲ هزار و ۵۵ واحد ساختمانی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =