مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان : آرمانهای شهدا باید حفظ و حراست شوند

رشت - ایرنا - مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: شهدا نشانه های خداوند روی زمین هستند و باید از آرمانهای آنها حفظ و حراست شود.

حجت السلام سعید مهدوی عصر روز جمعه در مراسم یادواره شهید ابراهیم جعفری بویینی اولین معلم شهید انقلاب اسلامی در روستای بویین فومن با تاکید براینکه هرکس عزیز و ارزش های خدا را بزرگ بدارد، صاحب تقوا است، افزود: تقوا باید هم در قلب باشد و هم در زبان جلوه کند.
وی با اشاره به اینکه تقوا کامل انسان را عاقبت به خیر می کند، ادامه داد: مراسم شهدا باید بزرگ داشته شود و از آن سوءاستفاده های دیگر نشود.
حجت الاسلام سعید مهدوی با تاکید براینکه سبک شمردن نماز یکی از آسیب ها برای تقوای مومنان است، اضافه‌ کرد: همه ما در مقابل حفظ رشادت و ایثار شهدا باید پاسخگو باشیم.
وی با یادآوری اینکه باید به جوانان میدان و راه صحیح را به آن ها نشان داد، گفت: این جوانان بودند که در ابتدای مسیر، پیامبر اسلام (ص) را همراهی کردند.
این مسئول با تاکید براینکه رسم شهدا به آنان اعتبار داده است، افزود: اصل همه باید ایمان و اعتقاد به راه خدا باشد و توجه ای به فضا و جو عمومی نکنند.
حجت الاسلام مهدوی با اشاره به اینکه برخی انسان ها قبل مرگ شان شهید محسوب می شوند، گفت: باور به حقانیت الهی رسم شهدا است.
وی با اشاره به اینکه هر دل بریدگی را باید هجرت دانست، اظهار داشت: انسان باید از ارزش های دنیایی هجرت اکبر داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =