کالدرون: احمق نیستم؛ عاشق این مردم و پرسپولیس شدم

تهران- ایرنا- سرمربی پرسپولیس با بیان اینکه عاشق مردم ایران و تیمش شده است، گفت: با این حال احمق نیستم و نمی توانم دروغ را تحمل کنم.

گابریل کالدرون در پایان دیدار تیم‌های پرسپولیس و نساجی مازندران در چارچوب دیدار معوقه هفته دوازدهم لیگ برتر که با برتری یک بر صفر سرخ‌پوشان پایان یافت، اظهار کرد: به خاطر این سه امتیاز به بازیکنانم تبریک می‌گویم. نیمه دوم برنامه‌ریزی داشتیم گل‌های بیشتری بزنیم اما با اخراج ربیع‌خواه، بازی پیچیده شد و به لطف بازیکنان و حمایت هواداران این سه امتیاز را گرفتیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره درخواستش برای جذب یک هافبک، گفت: درخواست دادم بازیکنانی اضافه شود و مدیر باشگاه گفت با یک بازیکن خارجی به توافق رسیدند اما من در نظر دارم دو بازیکن ایرانی جذب کنیم تا پولی که قرار است به بازیکن خارجی بدهند را به بازیکن ایرانی پرداخت کنند. خودمان هنوز مطالباتمان را دریافت نکردیم بنابراین این پول را به بازیکنان ایرانی بدهند و امیدوارم قبل از آغاز تمرینات، بدهی‌ها تسویه شود.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه گفته بود می‌خواهد یک سری صحبت‌ها را بعد از این مسابقه انجام دهد، اضافه کرد: بازیکن خارجی نیاز نداریم و تصمیم بر این شده این بودجه صرف جذب بازیکن داخلی شود و امیدوارم روز ششم ژانویه بازیکنان داخلی که می‌خواهیم جذب کنیم تا در کنار تیم باشند. کالدرون و دستیارانش ۶ ماه با تمام وجود کار کردند بدون اینکه درخواستی داشته باشند و تمام مشکلات را پشت سر گذاشتیم. آنهم در شرایطی که جایگزین فردی شدم که هفت جام در سه فصل گذشته داشته و به کمک بازیکنان و حمایت هواداران به این جایگاه رسیدم و برای رسیدن به هدف‌هایمان به عنوان مربی نیاز به حمایت باشگاه دارم.

کالدرون تاکید کرد: با توجه به رفتاری که تا امروز با من شده، فکر می‌کنم باشگاه می‌گوید می‌توانی بروی اما من نمی‌خواهم بروم. یک سری شرایطی دارم و سازماندهی و برنامه‌ریزی باشگاه باید شایسته بازیکنان و هواداران باشد. ما باید از باشگاه بخواهیم یک سازماندهی و برنامه‌ریزی حرفه‌ای داشته باشد و افرادی که در باشگاه به دنبال منافع شخصی خود هستند و مانع پیشرفت تیم می‌شوند، از باشگاه بروند.

سرمربی آرژانتینی پرسپولیس در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه اگر امکان دارد صریح‌تر صحبت کند و منظورش از افرادی که باید بروند کیست؟ گفت: این سازماندهی و برنامه‌ریزی حرفه‌ای نیست و رفتارشان شایسته و خوب نبوده است. هر مربی فلسفه خود را دارد و کالدرون در ۶ ماه گذشته نشان داد زمین را تمیز می‌کند و دروازه را هل می‌دهد؛ آن هم کسی که دو بار در جام جهانی بازی کرده و به خاطر هواداران در این مدت چیزی نخواستم و جانم و زندگی‌ام را گذاشتم.

کالدرون افزود: اگر مهاجم خارجی داشتیم که ۸ گل زده بود، الان ۱۰ امتیاز بیشتر از سایر تیم‌ها داشتیم. بهترین طرفدران را داریم و می‌خواهیم باشگاه کاری کند برنامه‌ریزی‌ها و سازماندهی‌ها درخور بازیکنان و هواداران باشد. معتقدم فوتبال ایران کیفیت دارد و تجربه بسیاری در این مدت کسب کردم و ایران می‌تواند خیلی بهتر باشد. تقاضا دارم از کسانی که مسوول هستند، به منافع شخصی خود فکر نکنند و به منافع جمعی فکر کنند و نباید اجازه بدهیم این افراد قدرت بگیرند. 

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: در این مدت با تواضع و صادقانه کار کردم. تیمی خوب و هوداران عالی داریم و فقط چند بازیکن دیگر و حمایت باشگاه را نیاز داریم. ۶ ماه با من صبحت کردم وفقط گفتند «ان‌شالله فردا»؛ آنچه در موبایل‌ها می‌بینید حقیقت ندارد. من احمق نیستم و عاشق این مردم و پرسپولیس شدم ولی نمی‌توانم دروغ را تحمل کنم. در این مدت با کاپیتان در ارتباط خواهم بود و امیدوارم طلب سال گذشته بازیکنان پرداخت شود و پولی که دیروز گفتند قرار است برای بازیکن خارجی بدهند را به بازیکنان ایرانی بدهند و همین جا می‌گویم بازیکن خارجی نمی خواهم و مسوولیتش را می‌پذیرم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =