۶ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۱
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83610102
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

انصارالله یمن: ائتلاف سعودی به سرنوشت اسیران خود اهمیتی نمی‌دهد

تهران-ایرنا- "عبدالقادر المرتضی" رییس کمیته ملی امور اسیران یمن روز جمعه گفت، ائتلاف سعودی به سرنوشت ۲هزار تن از نیروهای خود که در عملیات "نصر من‌الله" به دست انصارالله اسیر شده‌اند، اهمیت نمی‌دهد و آن‌ها را به حال خود رها کرده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی "المسیره" یمن، المرتضی افزود: با وجود اینکه ما بارها پیشنهاد تبادل اسرا را مطرح کرده‌ایم، اما ائتلاف سعودی به وضعیت این۲ هزار تن بی تفاوت است.

المرتضی تصریح کرد: برغم آنکه یکی از بندهای توافق سوئد مربوط به تبادل اسراست، ائتلاف متجاوز همچنان در این زمینه تعلل و به صورت خودسرانه رفتار می‌کند.

سرتیپ "یحیی سریع" سخنگوی نیروهای مسلح یمن اوایل مهرماه اعلام کرد که در جریان عملیات نصر من‌الله، سه تیپ کامل از نیروهای متجاوز منهدم و صدها دستگاه خودروی نظامی و زرهی غنیمت گرفته شد.

مبادله اسیران یکی از موضوعات اساسی در گفت وگوهای یمنی - یمنی است که تلاش‌ها در این زمینه همواره ناکام بوده و فقط در برخی موارد با میانجیگری‌های محلی، مبادله شماری از اسیران انجام شده است.

طرف‌های یمنی در هفتمین دور از مذاکرات صلح یمن در استکهلم سوئد در ۱۱ دسامبر ۲۰۱۸ (۲۰ آذر ۹۷) توافق کرده بودند که با مبادله اسیران جنگی زمینه برقراری صلح را در این کشور فراهم کنند.

عربستان با همراهی امارات، بحرین، سودان، مصر و کویت در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی تجاوز خود به یمن را آغاز کرد، اما ظرف تقریبا پنج سال گذشته به استثنای امارات سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha