۶ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۴
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83609808
۰ نفر

برچسب‌ها

برف و کولاک خلخال را فراگرفت

اردبیل - ایرنا - بارش برف توام با کولاک در ششمین روز از دی ماه خلخال و مناطق تابعه این شهرستان را فراگرفت و موجب کندی تردد خودروها در جاده‌های منطقه شد.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال روز جمعه در گفت و گو با ایرنا از بارش برف توام با کولاک در تمام راه‌های بین شهری و روستایی این شهرستان خبر داد.
معروف خسروی گفت: ارتفاع برف در برخی از مناطق کوهستانی و جاده‌های روستایی منطقه به بیش از ۱۵ سانتیمتر رسیده و با تلاش شبانه‌روزی راهداران این اداره در حال حاضر غیر از راه خلخال به پونل در استان گیلان و سایر راه‌های اصلی ، فرعی و روستایی منطقه باز بوده و تردد خودروها در آنها جریان دارد.
او افزود: بارش برف توام با کولاک شدید در گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی خلخال - اسالم نیز همچنان ادامه دارد و ارتفاع برف در این گردنه به بیش از ۱۵ سانتیمتر رسیده است.
خسروی با اشاره به ادامه بارش برف و افزایش شدت کولاک در طول روز به همه رانندگانی که قصد عبور از این گردنه را دارند توصیه کرد که زنجیر چرخ و سایر وسایل ایمنی زمستانی را همراه داشته باشند.
او گفت: با توجه به ادامه کولاک برف و یخبندان سطح جاده همراه با محدودیت دید ناشی از این شرایط جوی در گردنه الماس نیازمند رعایت احتیاط کامل رانندگان است.
فرامرز فرض‌الله‌پور ، رییس اداره هواشناسی خلخال نیز از بارش برف و باران در طول شب گذشته و پیش از ظهر امروز در این شهر خبر داد و گفت: بارش‌ها در مناطق کوهستانی و مرتفع شهرستان بصورت برف ادامه خواهد داشت.
وی افزود: با ورود جبهه هوای سرد و مرطوب به منطقه بارش باران از شامگاه دیروز در خلخال و همه مناطق تابعه این شهرستان آغاز شده که بارندگی‌ها در مناطق نیمه‌گرمسیری منطقه بصورت باران و ارتفاعات بصورت برف می‌باشد.
او با بیان اینکه پس از فروکش باد شدید با سرعت بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت باندگی‌های برف و باران در این منطقه آغاز شده و در شهر خلخال پنج میلیمتر برف و باران باریده ،اظهار داشت: دمای فعلی هوای خلخالی در مقایسه با حداقل دمای هوای روز گذشته ۲ درجه کاهش یافته و نسبت به گرم‌ترین زمان روز قبل هشت درجه سردتر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =