نوبخت وارد بیرجند شد

بیرجند - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه روز جمعه برای پیگیری مصوبات سفر سال گذشته خود و افتتاح فاز نخست طرح ساخت مسکن محرومان در خراسان جنوبی وارد این استان شد.

محمدباقر نوبخت بدو ورود به فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند مورد استقبال استاندار خراسان جنوبی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استان قرار گرفت.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) و جمعی از مدیران کشوری، معاون رییس جمهوری را در این سفر همراهی می‌کنند. 

فاز نخست طرح ساخت مسکن ویژه محرومان شامل ۲ هزار واحد مسکن روستایی در سفر امروز رییس سازمان برنامه و بودجه به خراسان جنوبی افتتاح و تحویل متقاضیان می‌شود.

یکی از مصوبات سفر اسفند سال گذشته نوبخت به استان خراسان جنوبی، ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی مقاوم بود که بعد از گذشت ۱۰ ماه از این سفر، ۲ هزار واحد مسکونی روستایی به بهره برداری می‌رسد.

براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته، ساخت پنج هزار واحد از این تعهد به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و پنج هزار واحد نیز به کمیته امداد امام خمینی (ره) واگذار شد و در مراحل مختلف ساخت قرار دارند.

رییس سازمان برنامه و بودجه در سفر یک روزه به خراسان جنوبی، با حضور روستای «هج و نج» از توابع شهرستان بیرجند که اسفند پارسال کلنگ احداث مسکن محرومان را آنجا به زمین زد، ۲ هزار واحد مسکونی را در سراسر استان افتتاح می‌کند که از این تعداد یک هزار و ۵۰۰ واحد سهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ۵۰۰ واحد سهم کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

همچنین سفر سال گذشته نوبخت به خراسان جنوبی منجر به تصویب سند توسعه میان مدت استان شد و یکی از اهداف سفر امروز وی بررسی میزان پیشرفت برنامه‌های توسعه خراسان جنوبی و پیگیری مصوبات سفر قبلی است.

وی سال گذشته یکی از مهم‌ترین اهداف سفر خود به خراسان جنوبی را ارائه یک برنامه دو ساله برای توسعه این استان عنوان کرده بود. 

استان مرزی خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و سومین استان پهناور کشور محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =