چه خبر از بازگشایی کتابخانه برتر آذربایجان‌غربی؟

ارومیه- ایرنا- سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی در خصوص کتابخانه برتر استان که بر اثر پافشاری هیات امنای مسجد قائم ارومیه تعطیل شده، گفت: برخی اختلاف‌های جزئی و قابل‌حل موجب تعطیلی این کتابخانه شد و با وجود برگزاری چندین جلسه، هنوز هم هیات امنا همکاری لازم را در این خصوص ندارد.

منوچهر جعفری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مسئله از طریق مسوولان فرمانداری و استانداری در حال پیگیری بوده ولی تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده‌ و اقدام قابل توجهی هم از سوی هیات امنا انجام نشده‌است.
وی با اشاره به اینکه اختلاف در سند ملکی به ظاهر از دلایل بسته شدن کتابخانه قائم(عج) از سوی هیات امناست، تاکید کرد: با تعطیلی شتاب‌زده این کتابخانه تنها به علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی منطقه ضرر رسید.
وی بیان کرد: حل مشکل این کتابخانه به تعامل بیش از پیش امام جماعت و هیات امنای مسجد قائم با اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان نیاز دارد و انتظار می‌رود مسوولان استان و به خصوص نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ارومیه با توجه به اهمیت این کتابخانه به موضوع ورود کنند و از تداوم تعطیلی آن جلوگیری نمایند.
سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی گفت: با ورود مسوولان و در سایه جلوگیری از تعطیلی این کتابخانه در این برهه حساس امتحانات می‌توان از لطمه خوردن به قشر علمی و فرهنگی منطقه جلوگیری کرد.
به گزارش ایرنا کتابخانه برتر آذربایجان‌غربی که در مجاورت مسجد قائم ارومیه مستقر است چندی پیش با پافشاری دست‌اندرکاران این مسجد به تعطیلی کشیده شد؛ کتابخانه‌ای که حدود ۶۰۰ عضو فعال دارد و اعضای آن در آستانه امتحانات، فضای مطالعه و دسترسی به کتاب را از دست دادند.
کتابخوان برتر آذربایجان‌غربی طی سال‌های‌ اخیر همواره از میان اعضای این کتابخانه انتخاب شده و خود کتابخانه نیز عنوان «برتر استانی» را با خود یدک می‌کشد؛ بر همین اساس برخی از مسوولان فرهنگی استان با توجه به اهمیت این کتابخانه، با جدیت بازگشایی آن را دنبال می‌کنند اما مقاومت و بهانه‌گیری هیات امنا همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =