وزیر: تعهدات آموزش و پرورش در مناطق زلزله‌زده عملی می‌شود

تبریز- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش در بازدید از روستای زلزله زده ورنکش میانه گفت: متعهد به انجام تعهدات خود در مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی و اصلاح خسارت‌های وارده به مدارس هستیم.

محسن حاجی میرزایی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه ٣٠ درصد از مدارس کشور نیازمند مقاوم سازی و بازسازی است، گفت: از سوی دولت برای بازسازی و مقاوم سازی مدارس کشور ٢٧٠٠ میلیارد تومان پیش بینی شده و خیرین نیز این میزان را برای سال آتی متعهد شده اند تا بتوانیم با تلاش ها و اعتبارات لازم مدارس را مقاوم سازی و بازسازی کنیم.

وی با اشاره به اینکه روز بعد از زلزله همکاران و کارشناسان سازمان نوسازی و تجهیز مدارس با حضور در این مناطق به ارزیابی تمامی مدارس آسیب دیده پرداختند، گفت: بخشی از مدارس با مقاومت بالا آسیبی ندیده و دانش آموزان در آن مشغول به تحصیل هستند .

وی اعلام کرد: یکی از مدارس اینجا که بر طبق استانداردها نیاز به بازسازی دارد پس از پایان فصل تحصیل بازسازی خواهد شد.

حاجی میرزایی با اشاره به بازدیدش از مدرسه شبانه روزی شهید سلطانی روستای ورنکش بر تامین تجهیزات کارگاهی و بازسازی هرچه سریعتر مدارس آسیب دیده توسط سازمان نوسازی و تجهیز مدارس تاکید کرد.

وی همچنین برای تکمیل ساخت سالن ورزشی در حال احداثی از سوی خیران در روستای ورنکش اعلام آمادگی کرد.

حاجی میرزایی در روستای ورنکش با خانواده دو دانش آموز فوت شده به نام های زهرا عابدی و ریحانه قربانی دیدار و گفت و گو کرد. 

محمدرضا مشایخی معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان نیز در این بازدید تامین اعتبار لازم برای تکمیل پروژه دبیرستان زینبیه را خواستار شد و گفت: تامین اعتبار لازم برای تخریب و بازسازی مدارس در لیست تخریب نیز از دیگر نیازهای شهرستان است.

وزیر آموزش و پرورش امروز پس از افتتاح چهار طرح آموزشی رفاهی در تبریز در مناطق زلزله زده استان حاضر شد.

زلزله ۵.۹ ریشتری ۱۷ آبان موجب جان باختن ۵ تن از جمله ۲ دانش آموز روستای ورنکش و خسارت به ۵ هزار واحد مسکونی و تعدادی از مدارس شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =