۵ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۹
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83609473
۰ نفر

برچسب‌ها

عضو خانواده سلطنتی انگلیس از مراسم کریسمس طرد شد

لندن – ایرنا – غیبت شاهزاده «اندرو» فرزند سوم ملکه انگلیس و کسی که ماه گذشته به دلیل رسوایی اخلاقی مجبور به استعفا از وظایف سلطنتی شده بود، در مراسم کریسمس خاندان سلطنتی خبرساز شد، این درحالی است که بر اساس رویه، ملکه انگلیس فهرست حضور افراد در مراسم‌های تشریفاتی را مطالعه و تائید می‌کند.

شاهزاده اندرو ملقب به «دوک یورک» به بهانه مراقبت از پدرش پرنس فیلیپ ۹۸ ساله، که به دلیل کهولت سن ۴ شب در بیمارستان بستری بود و به تازگی مرخص شده است، از شرکت در بخش عمومی مراسم کریسمس خاندان صرف نظر کرد.

او صبح دیروز (چهارشنبه) به همراه برادرش «چارلز» برای شرکت در مراسم خصوصی خاندان سلطنتی راهی کاخ ساندرینگهام شد که بلافاصله حضور او توسط دوربین رسانه‌ها شکار و خبرساز شد. پس از آن مشخص شد که او از ادامه شرکت در سایر بخش‌های مراسم صرف‌نظر و محل را ترک کرده است.

در واقع او در بخشی از مراسم تشریفاتی که خاندان سلطنتی مقابل مردم و دوربین رسانه‌ها برای تصویر برداری ظاهر می‌شوند غیبت داشت.

هرچند مقامات سلطنتی انگلیس می گویند که این تصمیم شخصی پرنس اندرو بوده اما بر اساس رویه، ملکه انگلیس فهرست حضور افراد در مراسم‌های تشریفاتی را مطالعه و تائید می‌کند.

غیبت این شاهزاده انگلیسی در این مراسم نشان می‌دهد که به رغم گذشت یک ماه از مصاحبه جنجالی او با شبکه بی‌بی‌سی و مشخص شدن ابعاد رابطه‌اش با سرمایه‌دار آمریکایی متهم به کودک آزاری، همچنان از سوی افکار عمومی تحت فشار قرار دارد.

شاهزاده اندرو پس از مصاحبه با بخش شبانگاهی خبر شبکه بی‌بی‌سی با انتقادهای زیادی رو برو شده است. او در این مصاحبه اتهام رابطه جنسی با یک دختر نوجوان را رد کرد و گفت؛ بابت دوستی با جفری اپستین، سرمایه‌دار آمریکایی متهم به کودک آزاری متأسف نیست.

جفری اپستین، سرمایه‌گذار ثروتمند اهل نیویورک که به افراد صاحب قدرت نزدیک بود روز ششم ژوئیه امسال برای بار دوم به اتهام گرداندن "یک شبکه وسیع" دختران نوجوان برای سوء استفاده جنسی دستگیر شد.

پای پسر سوم ملکه انگلیس زمانی به این پرونده کشیده شد که ویرجینیا جوفری (رابرتس) که هم‌اکنون ۳۵ سال دارد، گفت؛ وقتی زیر سن قانونی بوده، شاهزاده اندرو وی را مورد آزار جنسی قرار داده است. او یکی از شاکی‌هایی بود که در دادگاهی در نیویورک از اپستین شکایت کرده بود.

ویرجینیا جوفری گفته بود که جفری اپستین او را به عنوان یک "برده جنسی" نگه می‌داشته و درباره شاهزاده اندرو نیز افزوده بود: "او خودش می‌داند چه کار کرده است. "

شاهزاده اندرو ۲۹ آبان گذشته اعلام کرد که «تا آینده‌ای قابل پیش‌بینی» از وظایف عمومی کناره گیری کرده است.

او با صدور بیانیه ای اعلام کرد: برای من روشن شده که دوستی پیشین من با جفری اپستین برای کار خانواده من و بسیاری از ارگان‌ها و مؤسسات خیریه که افتخار حمایت از آنها را دارم، مزاحمت ایجاد کرده است. بنابر این از ملکه درخواست کردم تا با کناره گیری من از وظایف عمومی موافق کند و او نیز پذیرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha