استاندار چهارمحال و بختیاری:تخریب‌ محل آب‌گیر طرح بن به بروجن پیگیری می‌شود

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به تخریب محل آب‌گیر طرح انتقال آب بن به بروجن، خواستار تسریع در روند بررسی قانونی و پیگیری تخریب محل آبگیر این طرح ملی شد.

اقبال عباسی روز پنجشنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: اقدام تخریب‌کنندگان آب‌گیر طرح انتقال آب بن به بروجن باعث ضربه زدن به روند اجرایی طرح‌های ملی می‌شود.

وی افزود: ‌هم‌اینک شورای امنیت کشور بر ادامه اجرای طرح انتقال آب بن به بروجن نظر و تاکید دارد.

عباسی تصریح کرد: مقامات قضایی و انتظامی استان اصفهان با عوامل تاثیرگذار و تخریب‌کنندگان آب‌گیر طرح انتقال آب بن به بروجن که در روز روشن به اموال عمومی و طرح دولتی آسیب وارد کرده‌اند، برخورد کنند.

وی یادآور شد: طرح انتقال آب بن به بروجن از تمامی مجوزهای قانونی و ردیف‌های اعتباری ملی برخوردار است.

رییس شورای برنامه‌ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: شرکت آب منطقه‌ای استان به هیچ‌وجه از اجرای طرح انتقال آب بن به بروجن عقب‌نشینی نمی‌کند.

وی گفت: اجرای طرح انتقال آب بن به بروجن حتی در صورت بروز اختلال در روند کاری آن، دوباره با جدیت ادامه می‌یابد.

عباسی تاکید کرد: نمایندگان مردم چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی پیگیری این موضوع و تسریع در روند رسیدگی به مساله تخریب‌ محل آب‌گیر طرح انتقال آب بن به بروجن هستند و این مساله را از طریق قوه قضاییه، نیروی انتظامی و شورای امنیت کشور پیگیری می‌کنند.

وی یادآور شد: استان اصفهان به عنوان مسوول تامین امنیت اجرای آب‌گیر طرح انتقال آب بن به بروجن مشخص شده است.

عباسی اظهار داشت: استان اصفهان در برابر این اقدام تخریب‌کنندگان آب‌گیر طرح انتقال آب بن به بروجن باید تخریب کنندگان را شناسایی و معرفی کند.

وی افزود: شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری موظف است وضعیت آب‌گیر و طرح انتقال آب بن به بروجن را روزانه پیگیری کند.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به تخریب آب‌گیر طرح انتقال آب بن به بروجن از سوی افرادی در استان همجوار گفت: مجمع نمایندگان این استان از رییس‌جمهوری و رییس قوه قضاییه درخواست پیگیری این موضوع را دارند.

به گزارش ایرنا، خدیجه ربیعی فرادنبه روز پنجشنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: تخریب آب‌گیر طرح انتقال آب بن به بروجن نشان از بی‌توجهی مسوولان استان اصفهان به این مساله دارد.

وی افزود: نمایندگان مردم چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی پس از تخریب آب‌گیر طرح انتقال آب بن به بروجن موضوع را به صورت مکتوب از رییس‌جمهوری و رییس قوه قضاییه پیگیری کردند، اما رسیدگی نشد.

وی یادآور شد: رییس‌جمهوری باید از استاندار اصفهان بخواهد برخورد با مجرمان و متخلفان تخریب آب‌گیر طرح انتقال آب بن – بروجن را تسریع کند.

وی گفت: رییس‌جمهوری قول بهره‌برداری از طرح انتقال آب بن به بروجن در سال ۱۳۹۶ را داده بود و اگر این هم در سال‌های قبل جدی‌تر دنبال می‌شد شاید اکنون این مشکلات بروز نمی‌کرد.

ربیعی فرادنبه تاکید کرد: نمایندگان مردم چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی از تمامی ابزارهای نظارتی برای پیگیری و شفاف‌شدن علت تخریب آب‌گیر طرح انتقال آب بن به بروجن و به نتایجه رساندن این طرح مهم ملی بهره‌گیری خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، طرح انتقال آب بن به بروجن که آب را برای مصارف آشامیدنی از منطقه بن به سمت بروجن و نقنه انتقال می‌دهد، طرحی است که مصوبه ۲ دولت را دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در سفر خود به چهارمحال و بختیاری در مرداد ۱۳۹۳ تاکید بسیاری بر اجرای این طرح داشت.

به تازگی نیز با سفر وزیر نیرو به چهارمحال و بختیاری روند اجرایی این طرح سرعت بیشتری به خود گرفت و اینک پیشرفت فیزیکی آن به حدود ۸۰ درصد رسیده است.

با بهره‌برداری از طرح انتقال آب بن به بروجن مشکل آب آشامیدنی ۱۱ شهر و ۱۳ روستای چهارمحال و بختیاری با جمعیتی افزون بر ۴۶۰ هزار نفر رفع می‌شود.

اما به گفته مسئولان چنانچه این طرح با سرعت لازم به بهره‌برداری نرسد، تامین آب آشامیدنی در چهارمحال و بختیاری با بحران جدی مواجه خواهد شد.

تخریب غیرقانونی آب‌گیر طرح انتقال آب بن به بروجن در نیمه مهرماه سال‌جاری از سوی برخی افراد در استان همجوار صورت گرفت.

اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری یک هفته بعد از این ماجرا در تاریخ ۲۳ مهرماه امسال و پس از برگزاری جلسه بررسی رفع موانع و مشکلات اجرای طرح انتقال آب بن – بروجن گفت: در این نشست قرار شد استان اصفهان امنیت محل آب‌گیر را تامین کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha