علمای جبل عامل لبنان تسهیل در تشکیل دولت را وظیفه ملی دانستند

بیروت – ایرنا – تجمع علمای جبل عامل لبنان امروز (پنجشنبه) با دعوت از شخصیت ها، احزاب، نهادها و گروه های این کشور برای کمک به نخست وزیر منتخب برای تشکیل کابینه ، تسهیل در تشکیل آن را یک وظیفه ی ملی دانستند.

این تجمع در بیانیه ای که در بیروت منتشر شد تاکید کرد با توجه به بحران فراگیر که لبنان گرفتار آن است، تشکیل هر چه سریع تر دولت متخصصان به ریاست «حَسّان دیاب» باعث خروج کشور از این بحران می شود، از این رو کمک شخصیت ها و احزابی که در دولت مشارکت می کنند و چه آنانی که مشارکت نمی کنند از جمله «سعد حریری» نخست وزیر مستعفی، راهگشا خواهد بود.

علمای جبل عامل ابراز امیدواری کردند که دولت آینده دولت نجات ملی و برای همه ی لبنانی ها باشد و مصلحت عمومی و منافع ملی و نه گروهی و طایفه ای را در نظر بگیرد.  

نخست وزیر منتخب لبنان دوشنبه دوم دی اعلام کرد: دولت من، دولت این یا آن گروه و حزب سیاسی نخواهد بود بلکه دولت فن سالار، مستقل و پاکدست است؛ دولت کوچکی که بین ۱۸ تا ۲۰ وزیر دارد و بازتاب اراده ی مردم لبنان و پاسخگوی خواسته های آنان خواهد بود.

در بیانیه تجمع علمای جبل عامل آمده است: آمریکایی ها و صهیونیست ها قصد دارند از بحران اجتماعی، اقتصادی و مالی لبنان به نفع خود و تسلط بر منابع نفت و گاز این کشور استفاده کنند و تمسک به اصول و ارکان سه گانه ی «ارتش – ملت و مقاومت» مانع تحقق قصد و نیت آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهد شد.

آنان همچنین در بیانیه خود ۲۵ دسامبر سالروز میلاد حضرت مسیح (ع) و سال نو را به مسلمانان و مسیحیان لبنان تبریک گفتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =