استاندار ایلام: انتظارات از دولت بر اساس محدودیت ها و شرایط موجود باشد

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام خواستار درک شرایط موجود کشور از طرف منتقدان شد و گفت: امروز باید انتظارات از دولت بر اساس محدودیت های پیش رو و شرایط پیش آمده باشد.

قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه چهارشنبه در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس و اعضای هیات رییسه خانه مطبوعات استان ایلام افزود: در این شرایطی که دشمن ظالمانه ترین و شدیدترین تحریم ها را بر مردم و کشور اعمال کرده است می طلبد مسوولان ضمن تلاش در جهت رفع مسائل و مشکلات در برخورد با مردم سنگ زیرین آسیاب باشند و با سعه صدر بیشتر در مقابل خواسته‌ها، مطالبات و انتقادات پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: اگر امروز از مسوولی انتقادی می شود باید با حوصله بیشتر به آن پرداخته شود و اگر توان حل کردن آن موضوع وجود ندارد باید شفاف این موضوع را با نقد کننده در میان گذاشت و از ظرفیت های قانونی دیگر برای حل مساله استفاده کرد.

وی خواستار تعهد و پاسخگویی بیشتر مسئولان در قبال شرایط موجود کشور شد و گفت: گاها شنیده می شود برخی از مسوولان دولتی به انتقاد از عملکرد دولت می پردازند این در حالی است که آنها در جایگاه نقد کردن نیستند بلکه باید خود پاسخگوی مسائل باشند.

وی با اشاره به اینکه اگر اعتقاد به دولت نداشته باشم، استعفا می دهم و می روم، افزود: عمیقا در جریان تلاش دولت برای رفع مشکلات هستم و به همین منظور قاطعانه از دولت حمایت می کنم و دیگر مسوولان دولتی نیز باید با جان و دل نسبت به تعهدات خود عمل کنند و اگر توان حل مسائل و اعتقادی به برنامه های دولت ندارند بجای دم زدن از یاس و ناامیدی استعفا دهند و بروند تا آنکه انگیزه کار دارد، بیاید.

وی تاکید کرد: امروز ساده ترین کار ممکن انتقاد از دولت است، دولت نباید اینقدر مظلوم واقع شود، چراکه هم باید با اثرات تحریم های ناجوانمردانه مقابله کند و هم از درون به خاطر کار نکرده مورد هجمه قرار گیرد.

سلیمانی دشتکی در ادامه به تلاش های انجام شده برای همدلی و هم افزایی در استان اشاره کرد و گفت: تلاش های فراوانی برای این مهم انجام شده است و خوشبختانه امروز در استان وحدت و همدلی بسیار خوبی برقرار است.

وی افزود: تنها راه برون رفت از مسائل و مشکلات امروز وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان است.

نماینده عالی دولت در ادامه از عملکرد دولت در استان دفاع کرد و گفت: اگر بخواهیم منصفانه به عملکرد دولت در استان بپردازیم بایست گفت که در حوزه های مختلف کارهای بزرگی صورت گرفته است و مسئولان باید به تشریح بیشتر عملکرد دولت و نظام در این شرایط بپردازند.

وی در ادامه به سرمایه گذاری عظیم دولت در استان اشاره کرد و گفت: امروز در حوزه های مختلف چون نفت و گاز و پتروشیمی، آب و خاک و کشاورزی و صنعت و ... سرمایه گذاری های قابل توجه‌ای انجام شده است که در آینده تحول اساسی و بنیادین در توسعه استان ایجاد خواهد کرد که از آن نمونه می توان به سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومانی وزارت نفت ظرف یکسال گذشته اشاره کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =