غربی‌ها نمی‌توانند برای حقوق بشر تصمیم بگیرند

قم - ایرنا - آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید گفت:‌ غربی‌ها هرگز نمی‌توانند برای موضوعاتی همچون حقوق بشر، کودک و زن تصمیم بگیرند، چراکه در نگاه آنها انسان یک موجود فانی است.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی آیت الله جوادی آملی، این مرجع تقلید در دیدار جمعی از اعضای شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از استماع گزارشی از فعالیتهای این شورا به ویژه در خصوص مشکلات پیوستن به کنوانسیون هایی بین المللی در حوزه کودکان و زنان، اظهار داشت: اصل اول این است که ما باید حرف خود را بزنیم و آنها به ما بپیوندند نه اینکه ما خواستار پیوستن به آنها باشیم.

وی ادامه داد: سخن قرآن کریم از همان ابتدا این بوده است که من جهانی ام! «لِیُظهِرَهُ عَلَی الدّینِ کُلِّهِ»، بر اساس این اصل هرگز نباید منتظر باشیم تا آنها ما را بپذیرند بلکه آنها باید بنشینند و ببینند ما چه می‌گوییم، البته ما باید با تحقیق و تسلط بر منابع وحیانی خود، دستمان پر باشد و  اصول خود را به صورت روشن و منطقی به آنها عرضه کنیم.

وی خاطر نشان کرد: آنها باید بفهمند که آنکه بشر را آفرید باید برای بشر صحبت کند، اوست که بهتر از هر کسی صلاح و فلاح کودک و مادر را می‌داند در حالی که آنها بر اساس نفس خود برای بشر برنامه ریزی می کنند، آنها انسان را نشناختند و خیال می کنند که انسان بعد از مرگ می‌پوسد و تمام می شود حال آنکه دین انسان را موجودی ابدی می داند که با مرگ از پوست به در می آید نه اینکه بپوسد.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به نقش مهم و اساسی مادر در شکل گیری مسیر معنوی کودک گفت:خط مشی مادر است که کودک را بهشتی میکند. تمام آنچه در دوران بارداری در رحم، به کودک می‌رسد از راه نفس مادر به کودک می‌رسد این غیر از وصل کردن سرم به بیمار است که موادی را وارد جسم او می‌کند، در رحم مادر بحث از انتقال از نفس مادر به نفس کودک است، بعد هم که به مدت دو سال دوران شیرخوارگی نوزاد است، این مدت تقریبا ۳۰ ماهه دوره بهشتی پروردن کودک توسط مادر است لذا فرمودند «الجنة تحت اقدام الأمّهات».

وی افزود: کار مادر انسان پروری است، رشد روحی به وساطت روح مادر به فرزند منتقل می شود و روح نه زمان دارد و نه زمین، نه تاریخ دارد و نه جغرافیا، یعنی روح مجرد است و موجود مجرد ثابت است نه ساکن و از این رو در بهشت هیچ خستگی برای روح معنا ندارد.

این مرجع تقلید تاکید کرد: غربیها هرگز نمی‌توانند برای موضوعاتی همچون حقوق بشر، کودک و زن تصمیم بگیرند، چراکه در نگاه آنها انسان یک موجود فانی است و هیچ آینده ای برای او پس از مرگ وجود ندارد لذا تنها و تنها در محدوده زندگی مادی و بر اساس میل و هوس خود تصمیم می‌گیرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =