اتحاد پیروان ادیان الهی در ایران عامل مهم ناامیدی دشمنان است

ارومیه - ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: اتحاد پیروان ادیان الهی و اقوام مختلف همواره از عوامل مهم یاس و ناامیدی دشمنان ایران اسلامی بوده‌است.

علی مصطفوی شامگاه چهارشنبه در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت سالروز میلاد حضرت عیسی (ع) در سالن کلیسای ننه‌مریم ارومیه برگزار شد، افزود: استکبار جهانی برای افتراق اقوام و پیروان ادیان در ایران دست به توطئه‌ها و فتنه‌های مختلفی زده ولی انسجام و یکپارچگی پیروان ادیان الهی در ایران مانع موفقیت دشمنان شده‌است.

وی اظهار داشت: موارد اشتراکی زیادی بین مسلمانان و مسیحیان وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به «اعتقاد به معاد» اشاره کرد.

وی ادامه داد: هر اندازه وحدت و همبستگی پیروان ادیان الهی در کشور بیشتر باشد، ترفندهای استکبار جهانی با شکست مواجه خواهد شد.

داریاووش عزیزیان کشیش کلیسای شرق آشور ارومیه نیز در این مراسم با تبریک میلاد حضرت عیسی (ع) و سال نو میلادی اظهار امیدواری کرد که سالی توام با صلح و دوستی در انتظار همه مردم دنیا باشد.

در این مراسم خانواده شهید هرمز باباخانی و جانباز آلبرت مورد تجلیل قرار گرفتند.

جشن‌های میلاد حضرت عیسی (ع) و سال نو میلادی از ۲۵ دسامبر ( ۴ دی) آغاز شده و تا هفتم ژانویه ( ۱۶ دی‌ماه جاری) ادامه دارد.

آشوریان، چهارم دی ماه و ارامنه، ۱۶ دی ماه را به عنوان سالروز میلاد حضرت عیسی (ع) جشن می‌گیرند.

سنت های کریسمس /میلاد حضرت عیسی مسیح (ع)/ دربرگیرنده نصب تصویر سنتی تولد آن حضرت، تزیین درخت کریسمس و تبادل هدیه بوده و محورهای این عید بر ترویج حسن نیت، بخشندگی، مهربانی و گردهمایی‌های خانوادگی استوار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =