موزه ملی ایران در سکوی دید باز برج میلاد 

تهران - ایرنا - رییس کل موزه ملی ایران، گفت: همزمان با آیین گشایش نخستین نمایشگاه مشترک تک اثر نقش برجسته سرباز هخامنشی تخت جمشید، استردادی از آمریکا، تابلوی موزه ملی ایران در سکوی دید باز برج میلاد تهران نصب شد.

جبرییل نوکَنده چهارشنبه شب با اعلام این خبر، گفت: برج سکوی دید باز برج میلاد تهران  در ارتفاع ۲۸۰ متری یکی از جاذبه های گردشگران مدرنترین بنای معماری پایتخت ایران است، دورتادور سکو با نصب تابلوهایی برای نشان دادن ، معرفی و جهت گذاری مکان های خاص و مهم همچون حرم اما رضا ع ، دانشگاه تهران، میدان آزادی و… اقدامی ابتکاری صورت گرفته است، با توجه به اهمیت معرفی موزه ملی ایران به عنوان «موزه مادر کشور»و بر اساس تفاهم به عمل آمده با مسئولان برج میلاد، تابلوی موزه ملی ایران در سکوی دید باز برج میلاد تهران نصب شد.

به گفته وی، این اقدام هم زمان با آیین گشایش نخستین نمایشگاه مشترک تک اثر «نقش برجسته سرباز هخامنشی تخت جمشید»، استردادی از آمریکا» انجام شده است. سردیس سرباز هخامنشی که سال ۹۷ به همراه رئیس جمهور پس از ۸۰ سال به کشور باگردانده شده بود، از ۲۶ آذرماه ماه در موزه مشاهیر برج میلاد تهران میهمان  شده است و علاقمندان می توان برای بازدید از آن به برج میلاد بروند.

نقش برجسته سرباز هخامنشی تا کنون در استان‌های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و هرمزگان نمایش داده شده است،  نمایشگاه تک اثر این نقش برجسته با همکاری موزه ملی ایران و برج میلاد از امروز آغاز شده و تا ۲۷ دی در برج میلاد ادامه دارد.

این نقش برجسته به مدت یک ماه در موزه مشاهیر برج میلاد به نمایش عمومی گذاشته می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =