جام‌تختی؛ میدان دشوار برای داشته‌های کشتی همدان

همدان- ایرنا- با اعلام نهایی فدراسیون کشتی کشور، پنج سهمیه برای همدان جهت حضور در چهلمین دوره رقابت‎های بین‌المللی جام‌تختی به میزبانی کرمانشاه تعلق گرفت.

رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی روزهای ۱۸ تا ۲۰ دی ماه به میزبانی شهر کرمانشاه برگزار می شود.

براین اساس همدان با پنج سهمیه در این مسابقات حضور خواهد یافت که البته مسعود کمروند کشتی گیر وزن ۷۴ کیلوگرم این استان به دلیل مصدومیت شانس شرکت در این رقابت ها را از دست داد.

ترکیب تیم همدان در این رقابت ها را جمال خدابنده لو در وزن ۷۴ کیلوگرم، عباس یزدانی در وزن ۷۹ کیلوگرم، مهدی حاجیلوئیان و حمیدرضا علی بخشی در وزن ۸۶ کیلوگرم تشکیل می دهند.

همچنین هیات کشتی استان همدان باید یک مربی را همراه با کشتی گیران منتخب جهت حضور در جام تختی به فدراسیون معرفی کند.

کشتی همدان در مسیر دشوار مدال آوری

فهرست کشتی گیران همدانی اعزامی به مسابقات جام بین المللی تختی شانس کسب مدال در این تورنمنت را با توجه به حضور بهترین های کشور و تیم های خارجی کم رنگ می کند.

هیچ یک از کشتی گیران همدانی انتخاب شده جهت حضور در این رقابت ها سابقه قهرمانی در جام را نداشته اند.

با این حال هیات کشتی همدان امیدوار است تا این نفرات از فرصت طلایی ایجاد شده برای کسب مدال نهایت استفاده را داشته باشند.

بدون تردید شانس اصلی کسب مدال برای تیم همدان در این مسابقات مسعود کمروند بود که به دلیل شکستگی دنده از حضور در رقابت ها منع شد.

مازندران و تهران حریفان اصلی

با توجه به سهمیه اختصاص یافته به استان ها، نمی توان شانس برابر را برای همدان و سایر حریفان قائل بود.

مازندران با ۳۰ کشتی گیر و تهران با ۱۴ کشتی گیران از بیشترین سهمیه برخوردار هستند که این وضعیت کار را برای آزادکاران همدانی در رویارویی با حریفان داخلی سخت می کند.

افزون بر این دو استان، کرمانشاه میزبان با پنج سهمیه و سایر استان های همیشه مدعی با چهار تا ۲ سهمیه، امیدوار به درخشش در این رقابت ها هستند.

در کنار این رقابت جذاب داخلی، حضور کشتی گیران خارجی نیز گرما بخش مسابقات خواهد بود که با این اوصاف کار دستیابی به مدال را بسیار سخت می کند.

فرصت طلایی برای کشتی همدان

رییس هیات کشتی همدان در این باره گفت: جام بین المللی تختی می تواند فرصت طلایی برای کشتی گیران همدانی برای رسیدن به تیم ملی باشد و باید از این موقعیت به نحو احسن استفاده کنند.

حمیدرضا یاری افزود: ما در این مقطع دنبال کسب حداکثر سهمیه حضور در جام بین‌المللی جهان پهلوان‌تختی بودیم که میسر شد و حالا نوبت کشتی گیران منتخب است که از این فرصت نهایت استفاده را داشته باشند.

وی اضافه کرد: در جام تختی هیچ کشتی گیری حاشیه امنیت ندارد و چه بسا آزادکاران همدانی بتوانند همانند انتخابی این مسابقات که ماه گذشته برگزار شد، حضوری موفق داشته باشند.

یاری مصدومیت مسعود کمروند را اتفاق ناخوشایندی برای کشتی استان دانست و گفت: کمروند بخت اصلی کسب مدال در این مسابقات بود که متاسفانه با بدشانسی مواجه شد.

وی افزود: ترکیب تیم کشتی همدان اعزامی به جام بین المللی تختی را اغلب جوان تشکیل می دهند و از هم اکنون باید در مرز آمادگی لازم برای حضور پرقدرت در مسابقات قرار بگیرند.

یاری با اشاره به اینکه هیات کشتی استان تمامی امکانات فنی و مدیریتی را برای موفقیت کشتی گیران در این جام بسیج کرده است، گفت: نبرد در جام بین المللی تختی می تواند فرصت طلایی برای آزادکاران منتخب استان باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =